کد خبر: 337467 A

محمدرضا عارف:

ایلنا: رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان خبر تشکیل ستاد رصد و عملیات روانی علیه اصولگرایان را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در گفت‌وگویی در واکنش به اخباری درباره تشکیل ستادی در شورای‌عالی اصلاح‌طلبان برای رصد و عملیات روانی جریانی و فردی اصولگرایان اظهار کرد: به‌شدت تکذیب می‌کنم. اینگونه اخبار جعلی از آن دست بداخلاقی‌هاست که هر از گاهی با آن روبه‌رو هستیم. در قاموس اصلاح‌طلبی، تخریب وجود ندارد. نگاه ما به رقبا مثبت است. ما هم با احزاب همسو تعامل داریم و هم با احزاب رقیب. موضع ما به هیچ‌وجه حذف و تخریب نیست و یکی از راهبردهای ما تعامل با همه گروه‌های سیاسی است.

عارف تاکید کرد: موضع ما به هیچ وجه حذف و تخریب نیست و یکی از راهبردهای ما تعامل با همه گروه‌های سیاسی است.

رییس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان به شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی اصلاح طلبان در انتخابات آتی اشاره کرد و گفت: قبل از برگزاری انتخابات، کشور باید در فضای امید قرار گیرد و امید یک واژه ارزشی است که اصلاح طلبان با همه ظرفیت‌هایی که دارند آن را بویژه در نسل جوان احیا کنند.

امید برند اصلاح‌طلبی است

عارف با بیان اینکه مهم‌ترین جهت گیری انتخابات ۹۲ هم امید بود، افزود: حداقل در اردوگاه ما و آقای روحانی شعار مشترک امید بود و فکر می‌کنیم که مردم به این واژه علاقه‌مند هستند چرا که امید برند اصلاح‎طلبی است.

وی ادامه داد: امید برای ما اعتماد عمومی، مشارکت عمومی، یکپارچگی جریان اصلاحات و دانایی و خردورزی را به همراه داشت.

وی اضافه کرد: شرایط و مسایل منطقه ایجاب می‌کند که آرامش کشور را حفظ کنیم که نمود آن در انتخابات است؛ یعنی برای اینکه ما انتخاباتی پر شور برگزار کنیم نیازمند فضایی آرام هستیم.

مجلس برای پیشرفت و توسعه تاثیرگذار نیازمند آرامش است

رییس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان یادآور شد: از طرف دیگر در سال‌های اخیر مناقشات زیادی بین مجلس و دولت بود که فضای کشور را متشنج کرد؛ اگر مجلس بخواهد در پیشرفت و توسعه تاثیرگذار و در جایگاه واقعی‌اش باشد، نیازمند آرامش است؛ کشور نیازمند آرامش بوده و این آرامش به نفع همه است.

عارف همچنین گفت: از سوی دیگر در مقطع کنونی مردم در شرایطی هستند که می‌خواهند مطالبات آن‌ها در اولویت باشد، یکی از مطالبات جدی مردم رسیدگی به وضعیت معیشت آن‌ها است که از طریق رونق اقتصادی بهبود می‌یابد.

وی اضافه کرد: دولت دستاوردهایی در زمینه مهار تورم داشته اما در بهبود اقتصادی خیلی باید کار کنیم که اگر ما بهبود اقتصادی را مبنا قرار دهیم، ثروت ایجاد می‌شود و طبیعتا نرخ بیکاری هم کاهش پیدا می‌کند و این مهم باعث می‌شود که بخشی از دغدغه مردم برطرف شود لذا مهم‌ترین دغدغه مجلس آتی باید رونق اقتصادی باشد.

برنامه جامع جهت‌گیری‌های اصلاح‌طلبان منتشر می‌شود

رییس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین خاطرنشان کرد: برنامه جامعی تهیه می‌شود که جزییات جهت گیری‌های این شورا را نشان می‌دهد و اگر عمومی شود، نامزد‌ها متعهد می‌شوند که در این مسیر حرکت کنند.

عارف با بیان اینکه یکی از اهداف جدی ما حمایت از دولت است، اظهار داشت: از جایگاه قانونی هم برای نظارت قوی برخوردار خواهیم بود و از آن استفاده می‌کنیم. از سوی دیگر در آستانه تدوین لایحه برنامه ششم توسعه هستیم، به نظر می‌رسد که تصویب برنامه ششم به مجلس بعد موکول می‌شود و این فرصت خوبی است که از ابتدا باتوجه به سیاست‌های کلی برنامه‌ها را تعیین کنیم.

عارف توضیح داد: ما دو رویکرد را در برنامه ششم داریم؛ یکی سند چشم انداز است که باید در ۱۰ سال آینده به جایگاه خوبی برسیم و دیگری هم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که همه برنامه‌ها باید در آن لحاظ شود و در این صورت ما را می‌تواند به اقتصادی پویا باتوجه به اتکای به سرمایه‌های داخلی برساند.

محمدرضا عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر