کد خبر: 337633 A

فرمانده نیروی دریایی سپاه:

ایلنا: فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر امروز کشوری به فکر تعرض نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران باشد، یا به دنبال راهی برای خودکشی و نابودی است و یا دچار جنون، مستی و زوال عقل شده است.

به گزارش ایلنا، نخستین هواپیمای دوزیست که در داخل کشور طراحی و ساخته شده با حضور دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در بندرعباس رونمایی شد و در اختیار سازمان رزم نیروی دریایی سپاه قرار گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم اظهار کرد: در سازمان رزم نیروی دریایی سپاه متناسب با نیازمندی‌های اطلاعاتی، دفاعی و عملیاتی در جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گوناگونی را در اختیار گرفته‌ایم.

وی افزود: بکارگیری پرنده‌های دوزیست با قابلیت‌های اطلاعاتی، عملیاتی و امدادی از جمله ظرفیت‌هایی است که امروز از مرحله مختلف گذشته و با بومی‌سازی این تکنولوژی به تولید انبوه خواهد رسید.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: با ساخت پرنده دریایی شش نفره دوزیست بومی، ایران به جمع اندک کشورهای دارای فناوری ساخت هواپیماهایی در این رده پیوست.

سردار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل‌گیری قدرت بازدارندگی و اقتداری مبتنی بر اشراف اطلاعاتی و پیش بینی تهدیدهای در حوزه دریایی و دفاع از جغرافیای خلیج فارس و تنگه هرمز اظهار کرد: اگر امروز کشوری به فکر تعرض نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران باشد، یا به دنبال راهی برای خودکشی و نابودی است یا دچار جنون، مستی و زوال عقل شده است.

وی با مخاطب قرار دادن برخی حکومتهای مرتجع در منطقه گفت: کشورهای وابسته منطقه به خود بیایند و دیکته دشمنان اسلام را انشا نکنند، چرا که دشمنان قسم خورده جهان اسلام، به چیزی غیر از نابودی سرمایه‌ها و زیرساخت‌های ملت‌های اسلامی نمی‌اندیشند.

سردار علی فدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر