کد خبر: 337809 A

چهل و پنج روز تا انتخابات مجلس؛

با نزدیک تر شدن زمان برگزاری انتخابات مجلس، نامزدهای سیاسی و نزدیکان آنها به فعالیت‌های انتخاباتی خود سرعت بیشتری بخشیده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛آخرین خبرها از حوزه‌های انتخابیه لرستان، یزد، قم و خوزستان از  تکاپوی جناح‌ها برای رسیدن به ائتلاف حکایت دارد امری که به دلیل تعدد کاندیداها و برخی تمامیت خواهی به سادگی امکانپذیر نخواهد بود.

خوزستان: یاران رضایی متشکل شدند

با صدور حکمی از سوی دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی(یکی از احزاب اصولگرای نزدیک به محسن رضایی) رئیس ستاد انتخاباتی این حزب در استان خوزستان  معرفی شد. عبدالحسین روح‌الامینی، دبیرکل این حزب و نماینده دکتر محسن رضایی در ائتلاف فراگیر اصولگریان ،  آقای  عادل ریون  را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی این حزب در استان  خوزستان  معرفی کرد و از وی خواست تا نسبت به شناسائی و معرفی کاندیداهای همسو با این حزب اقدام کند. در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 خوزستان یکی از معدود استان‌های ایران بود که آرای محسن رضایی از آرای روحانی بیشتر بود.

یزد: عارف پسر عارف

حمیدرضا عارف فرزند محمدرضا عارف از حوزه انتخابیه یزد انصراف داد تا اصلاح‌طلبان یزدی شانس بیشتری برای رسیدن به اجماع داشته باشند. علی‌اکبر اولیا، نماینده سابق یزد شاخص‌ترین چهره سیاسی شهر یزد در انتخابات پیش روی مجلس به شمار می‌رود.

قم: جامعه مدرسین لیست نمی‌دهد؟

در حالی که لیست‌های اصلی اصولگرایان در سراسر کشور در حال نهایی شدن است جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با چالش‌های زیادی مواجه شده است. علی لاریجانی، محمدرضا آشتیانی، علی بنایی، مجتبی ذوالنوری، احمد امیرآبادی فراهانی، محمدهادی مفتح، ناصر سقای بی‌ریا و وحید یامین‌پور نامزدهای اصلی اصولگرایان قم هستند که رقابت فشرده‌ای را در این شهر مذهبی رقم خواهند زد.

لرستان: دوقطبی و ائتلاف

در شهرستان کوهدشت رقابت بین دو نامزد اصولگرا همچنان ادامه دارد. حجت الاسلام شاهرخی قبادی و آقای علی امامی راد دو نامزد نهایی این شهر هستند که قرار بود از طریق نظرسنجی نامزد نهایی انتخاب شود اما بعد از آنکه شاهرخی در نظرسنجی پیروز شد، امامی راد گفته نتیجه نظرسنجی را قبول ندارم.

انتخابات مجلس دهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر