کد خبر: 337946 A

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق:

ایلنا: فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق گفت: پدافند هوایی تهدیدهای احتمالی را از عمق کشورهای همسایه رصد می‌کند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم محمد فرزان در این‌باره اظهار کرد: تهدیداتی که از آسمان برای ما وجود دارد تهدیداتی آنی و فوری هستند و ما این تهدیدات احتمالی را از عمق کشورهای همسایه رصد می‌کنیم و شروع واکنش پدافند هوایی از خارج از مرز‌ها است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص پدافند و اولویت اول بودن آن گفت: علت این دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سرعت تهدیدات هوایی و مسئولیت پدافند هوایی به عنوان متولی اصلی دفاع از آسمان کشور است.

او گفت: پدافند هوایی برای هرگونه تهدید برنامه ریزی کرده است و آمادگی، به گونه‌ای است که قبل از اینکه پرنده‌ای بتواند وارد مرز شود، واکنش لازم در برابر آن برنامه ‌ریزی شده باشد و این برنامه ریزی با ابتکار عمل، ارتقاء یافته است.

او تصریح کرد: پیروی از ولایت فقیه اعتقاد همه ما است و این اعتقاد، ما را ملزم به پیشرفت در همه عرصه‌ها می‌کند و با اعتقاد به همین اصل، رشد و شکوفایی در توان رزم پدافند هوایی به وجود آمده است و با استفاده از نیروهای متخصص داخلی، تحقیقات و برنامه ریزی و از بین بردن نقاط ضعف، سرعت عمل پدافند هوایی در واکنش افزایش یافته است.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر