کد خبر: 342221 A

موحدی کرمانی در همایش اصولگرایان:

ایلنا: دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بهترین عبادت را تلاش و کوشش برای به دست آوردن مجلس خبرگان و شورای اسلامی دانست و گفت: این وظیفه بزرگ ، عبادت امروز ما است و در روز قیامت با توجه به این عمل به ما نمره 20 یا نمره صفر خواهند داد و چه بسا به نمازها ، روزه ها و زیارت های ما در پرونده اعمال ما نگاه نشوند و بگویند این فرد در مساله انتخابات رفوزه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله موحدی کرمانی در سومین همایش ائتلاف اصولگرایان که جهت بزرگداشت شیخ نمر باقرالنمر در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد، اظهار داشت: ان شاءالله در این مقطع حساس انقلاب خداوند ما را که وظیفه دینی بر گردان داریم هدایت کند چراکه ما به شدت نیاز به هدایت الهی داریم.

او با بیان اینکه مسوولیت اجتماعی به مراتب از مسئولیت فردی اهمیت بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: مسوولیت فردی یعنی یک فرد بگوید من به جامعه کاری ندارم و خدا از من خواسته به صورت انسان زندگی کنم، نماز و روزه و سایر مسوولیت‌های فردی را انجام دهم و اینکه در جامعه چه می‌گذرد برای من مهم نیست و این منطق غلط است.

موحدی کرمانی اضافه کرد: اگر کسی وظیفه خود را در رابطه با جامعه نشناسد یا این وظیفه را بشناسد و درست عمل نکند مسلمان نیست و در این رابطه یکی از مسایل بسیار مهم بحث تشکل است و هنگامی که انسان‌هایی به صورت فردی قادر به تاثیر گذاری نیستند می‌توانند به صورت یک تشکل موثر باشد.

او با بیان اینکه رابطه افراد باید اخوت باشد گفت: هم اکنون در جامعه عنوان اصولگرا مطرح است و سوال اینجاست که اصولگرا یعنی چه؟ اصولگرا یعنی انسان‌هایی که در کشور مومن، متدین، معتقد به ولایت فقیه، علاقمند به خدمت و پیرو اسلام و قرآن هستند می‌خواهند با هم متحد شوندو باید به آن‌ها مرحبا گفت؛ مرحبا به این همت. مرحبا به این تشکل.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر نیاز به بینش اعلا برای دورکردن توطئه‌ها علیه انقلاب و اسلام یادآور شد: مقام معظم رهبری از آگاه‌ترین افراد جامعه است ودشمن را به خوبی می‌شناسد و توطئه‌ها را تشخیص می‌دهد و با شجاعت و شهامت می‌گوید خطر امروز این است که آمریکا را که از در بیرون کردیم می‌خواهد از پنجره وارد شود و فرهنگ آمریکایی و غربی در کشور به وجود بیاورد و در مراکز سیاسی نفوذ کنند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: حالا که امریکا در صدد نفوذ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و بعضی نفوذهای دیگر همچون نفوذاجتماعی و این حرف‌ها است آیا باید بی‌تفاوت باشیم؟

او گفت: درحالی که رهبری تصریح کردند آمریکا می‌خواهد در دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان نفوذ کند و وظیفه ما این است که جلوی نفوذ آمریکا را بگیریم و مردمی که دغدغه دین و اسلام را دارند و می‌دانند امریکا دشمن ما است، باید تلاش کنند تا دریابند که چگونه راه نفوذ آمریکا در دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را بگیرند.

عضوجامعه روحانیت مبارز اعلام کرد: ما می‌خواهیم انسان‌هایی صالح، متدین، پیرو ولی فقیه و دلسوز نسبت به اسلام و قران را شناسایی کنیم و به مردم معرفی کنیم تا مردم آن‌ها را بشناسند و این افراد وارد مجلس شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه هر دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اهمیت بسیار دارند اعلام کرد: کلید نظام در دست رهبر است و وای اگر خدای ناکرده اشتباهی در تعیین رهبر صورت بگیرد. از طرفی آنچنان که حضرت امام فرمودند مجلس در راس امور است و باید برای تشکیل مجلس شورای اسلامی نیز تلاش کنیم.

او اضافه کرد: خوشبختانه شکل اصولگرایی شکل گرفته و گروههای اصولگرا حامی ولایت فقیه و دوستار اسلام و انقلاب دور هم جمع شده‌اند و موفق شدند از میان خود افرادی را به عنوان نماینده انتخاب کنند.

موحدی کرمانی تصریح کرد: حدود ۱۸۰ گروه اصولگرا و طبیعتا ۱۸۰ نماینده آن‌ها در مرحله اول اتخاذ شدند و در یک برنامه ریزی دقیق غربال اول، حدود ۶۰ نفر از افرادی که رای بیشتری داشتند بررسی شده‌اند و در مرحله بعد بار دیگر غربال شد. همچنین افرادی که به عنوان شورای مرکزی ائتلاف مطرح هستند، تعدادی از افراد جدید را معرفی کردند و در ادامه غربال دوم و سوم نیز انجام خواهد گرفت و با توجه به اصول دموکراسی و با استمداد از خدواند امیدواریم به یک لیست ۳۰ نفر در تهران برسیم. در شهرستان‌ها نیز با تبعیت از همین شیوه عمل خواهیم کرد و در صورتی که اصولگرایان احساس کنند از تعدد نامزد‌ها آسیب می‌بینند این افراد به نفع وحدت انصراف خواهند داد.

او با بیان اینکه موقعیت بسیار حساسی پیش روی کشور است تصریح کرد: ما تنها مسوول یک رایی که به صندوق می‌اندازیم نیستیم بلکه باید به دیگران هم در امر انتخاب کمک کنیم که مبادا گول شعار و ظواهر را بخورند.

موحدی کرمانی در پایان اعلام کرد: بهترین عبادت؛ تلاش و کوشش برای بدست آوردن این دو مجلس مهم است و این وظیفه بزرگ، عبادت امروز ما است و در روز قیامت با توجه به این عمل به ما نمره ۲۰ یا نمره صفر خواهند داد و چه بسا به نماز‌ها، روزه‌ها و زیارت‌های ما در پرونده اعمال ما نگاه نشوند و بگویند این فرد در مساله انتخابات رفوزه شده است.

آیت الله موحدی کرمانی ائتلاف اصولگرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر