کد خبر: 342223 A

حجت‌الاسلام تقوی:

ایلنا: عضو جامعه روحانیت مبارز از نامزدهای اصولگرا که در لیست سی‌نفره تهران جای نمی‌گیرند، خواست تا بلافاصله پس از تعیین لیست انصراف ندهند چراکه در ایام تبلیغات به حضور تمام آنها نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سید رضا تقوی در سومین همایش ائتلاف اصولگرایان که جهت بزرگداشت شیخ نمر باقرالنمر در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شد اظهار داشت: در آستانه یک رویداد بزرگ سیاسی هستیم و ذهن همه متوجه آن است آنچنان که در هر محفل و مجلسی که حضور می یابیم سخن از انتخابات است و مردم خود را برای این همایش سیاسی و ملی اماده می کنند که این نشانه رشد جامعه است.

او اضافه کرد: تلاش مردم برای رقم زدن این کار ملی و عظیم و تشکیل مجلس قانونگذاری ، بهترین نشانه از سیاسی بودن مردم و علاقمند بودن آنها به کشور و نظام و سرنوشت خودشان است و من نیز این حضور و نشاط را تبریک می گوییم.

او با بیان اینک که انتخاب یکی از مهمترین ویژگی های انسان است اعلام کرد: هیچ موجودی قادر به انتخاب نیست و زنبور عسل ، مورچگان و حیوانات بر طبق غریزه که خالق شان تعیین کرده زندگی می کنند و تنها انسان قدرت  انتخاب را دارند چرا که خداوند به انسان عقل و اندیشه داده و انتخاب نشانه آزادی است.

عضو جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: هر انتخابی مقدماتی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد و اگر این مقدمات را درست کنار هم کنار ندهیم دچار مشکل می شویم و حتی دزدها نیز بنابرانتخاب عمل می کنند و شاید مقدمات را درست فراهم نکردند .

او اضافه کرد: رفیق و دوست ، معلم ها و فضای عمومی جامعه در انتخاب ما اثر دارد و ممکن است انسان در انتخابش مشورت کند و اگر راه درست نمی شناسد سوال کند که این همان بحث فراهم آوردن مقدمات انتخاب است و مشکل دیگر این که باید ببینیم با چه کسی مشورت کنیم تا به انتخاب درست برسیم.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه انتخاب انسان مترادف با شخصیت و عمق بینش او است اعلام کرد : انتخاب انسان همان اندیشه و تفکر او است و اگر اندیشه انسان گل باشد ، انتخاب او نیز بوی گل می دهد.

وی ادامه داد: باید بزرگ فکر کنیم، بلند همت باشیم و اندیشه‌مان را تقویت کنیم تا انتخاب های خوب داشته باشیم. البته ممکن است شما افراد را نشناسید اما همانطور که رهبری فرمودند باید به آن لیستی رای بدهید که گروههای مطمئن ارایه کردند.

او اضافه کرد: الحمدالله جریان اصولگرایی به یک ائتلاف و وحدت رسید که البته برای آن تلاش بسیاری انجام گرفت و ما روندی را پیش گرفتیم و مراحل مختلفی را پشت سر گذاشتیم و از همه گروههای اصولگرا دعوت کردیم و ابتدا معیارها را به بحث گذاشتیم و در مورد معیارها تصمیم گرفتیم و سپس با دعوت از نمایندگان تشکل های اصولگرا درخواست کردیم در جلسات ما حضور یابند .

تقوی در تشریح فعالیت های انتخاباتی ائتلاف اصولگرایان یادآور شد: در مرحله های اولیه اسامی تمام اصولگرایانی که نام نویسی کرده بودند و حدود 190 نفر می شدند احصاء کردیم و از میان آن  30 نفر انتخاب شدند. سپس این 190 نفر باردیگر دعوت شدند و نظرشان اعلام کردند و درا ین مسیر هیچ غرض و سهم خواهی خاصی مطرح نبود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: در مرحله بعد رزومه همه افراد دریافت و در یک جلسه 4 الی 5 ساعته هم رزومه ها به دقت مطالعه کردیم و پس از انکه به شناخت خوبی از این 190 نفر رسیدیم متوجه شدیم هر کدام بهتر از دیگری است اما مساله مهم اینجاست که در نهایت 30 نفر بیشتر نمی خواهیم .

تقوی در پایان با اشاره به اعلام انصراف برخی از نامزدهای انتخاباتی اصولگرا در صورت قرار نگرفتن در لیست ائتلاف تصریح کرد: برخی گفتند اگر در لیست نباشند بلافاصله انصراف خواهند داد که این درست نیست و باید هنوز صبر کنند چرا که این اقدام باید پایان کار صورت بگیرت و به همه نیروها در مرحله تبلیغات انتخاباتی نیاز داریم.

سید رضا تقوی ائتلاف اصولگرایان همایش اصولگرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر