کد خبر: 344330 A

محسن اسماعیلی:

ایلنا: محسن اسماعیلی با تأکید بر مشارکت گسترده در هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ، گفت: اصل مشارکت در انتخابات پیش رو برای آینده کشور بسیار مهم است.

به گزارش ایلنا، محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان در جمع خانواده معظم شهدا در مراسم عطرافشانی گلزار شهدای اسلامشهر، افزود: هر یک رأی بیشتر که در صندوق‌ها ریخته شود، برای حفظ میراث شهدا اثر مبارکی دارد.

او افزود: دیگران را با قدرت به شرکت در انتخابات تشویق کنیم تا بالاترین میزان مشارکت را داشته باشیم و آبرو و مجد و عظمت کشور حفظ شود.

به گفته اسماعیلی، هر چند مجلس خبرگان با زندگی روزمره خیلی ارتباط مستقیمی ندارد ولی اثرش در زندگی روزمره کمتر از مجلس شورای اسلامی نیست.

اسماعیلی دومین وظیفه شهروندان را گزینش انسان‌های سالم و کارآمد دانست و افزود:‌ باید کسانی را انتخاب کنیم که خود را مدیون شهدا می دانند، پایبند شهدا هستند، آرزویی جز اعتلای نام پیامبر و اسلام ندارند و دارای دانش و ایمان و عرضه کار کردن هستند.

"خوب بودن" کاندیدا به تنهایی برای یک انتخاب کفایت نمی کند؛ چه این که امام صادق (ع) می فرمایند: سپردن کار به دست انسان‌های خائن، تفاوتی ندارد با سپردن کار به دست انسانهای خوب اما ناتوان و بی‌عرضه.

اسماعیلی ادامه داد:‌ کسانی را انتخاب کنیم که علاوه بر سلامت و ایمان، توان شناخت دنیای معاصر و پیدا کردن راه حل برای مشکلات موجود را داشته باشند.

محسن اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر