کد خبر: 344911 A

نبرد سخت اصلاح‌طلبان در استان اصولگرایی

ایلنا: چیزی حدود دوازده سال است که اصولگرایان حاکم بر مجلس و مناسبات سیاسی استان اصفهان هستند تا جایی که روند تغییرات مدیران در این استان بسیار کند بوده و بیشترین همایش‌های سیاسی علیه دولت بعد از قم در این استان برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، رد صلاحیت تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان اصفهان مانع حضور آنان در انتخابات نخواهد شد؛ با وجود اینکه اعضای فعال و شناخته شده احزاب سیاسی رد صلاحیت شده‌اند اما اصلاح‌طلبان استان امیدوارند با وجود رد شدن بسیاری از برگ‌های برنده، بتوانند با یک لیست جوان و خوشفکر در انتخابات پیش رو پیروز شوند.

برگ برنده اصلاح‌طلبان

دوازده سال است اصولگرایان حاکم بر مجلس و مناسبات سیاسی استان اصفهان هستند تا جایی که روند تغییرات مدیران در این استان بسیار کند بوده و بیشترین همایش‌های سیاسی علیه دولت بعد از قم در این استان برگزار شده است.

اصلاح‌طلبان اصفهان بیش از هر شهر دیگری  از تاثیر حضور نمایندگان اصولگرا در ابقای مناسبات اصولگرایی آگاه شده‌اند و قصد دارند بر سلطه دوازده ساله اصولگرایان بر شورای شهر پایان دهند.

برگ برنده دیگر اتفاقات تلخ رخ داده در شهرداری این شهر است که در نهایت موجب عزل شهردار دوازده ساله اصفهان شد و جزئیات متناقضی از آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود؛ شهرداری اصفهان دستپخت دوازده سال حاکمیت یک دست اصولگرایان بر شورای شهر بود.

سومین برگ برنده نیز اختلاف اصولگرایان استان است. کامران و اخوان، زوج همیشه نماینده اصفهان لیستی جدا خواهند داشت و جریان اصولگرا لیست دیگری با حضور حیدری، سالک، فولادگر، نادرالاصلی، خیام نکویی منتشر خواهد کرد و گفته می‌شود عباس مقتدایی نماینده متمایل به لاریجانی نیز در هیچکدام از دو لیست حضور ندارد و احتمالا با سالک و گروه‌های نزدیک به پایداری لیستی جداگانه منتشر خواهد کرد.

از سویی دیگر لیست اصلاح‌طلبان با حضور تعداد قابل توجه زنان جوان و توانمند تهیه خواهد شد و احتمالا دو یا سه زن اصلاح‌طلب در لیست نهایی پنج نفره معرفی خواهد شد.

اصفهان یکی از دانشگاهی‌ترین شهرهای ایران است و در ادوار انتخابات مجلس، زنان اصفهانی با گرایش سیاسی مختلف مثل اکرم مصوری‌منش‌ اصلاح‌طلب، نیره اخوان اصولگرا و زهرا پیشگاهی‌فر مستقل وارد مجلس شده‌اند.

از سویی دیگر اصفهان یکی از شهرهایی است که بیشترین آمار دانشجو نسبت به جمعیت شهر را دارد و وجود چند دانشگاه بزرگ در این شهر با اکثریت بانوان دانشجو، فضای شهر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به این ترتیب در شهری که اعتراض‌های زنان آن به خاطر اتفاق‌های تلخی اسیدپاشی، تا مدت‌ها فضای سیاسی کشور را تحت تاثیر قرار داده بود حضور یک لیست با حضور زنان جوان و تحصیل‌کرده می‌تواند بزرگترین برگ برنده جریان اصلاح و اعتدال در اصفهان باشد.

حوزه‌های انتخابیه

با رد صلاحیت منصوری آرانی، بزرگترین شانس اصلاح‌طلبان در سایر حوزه‌های استان از دست رفته است. با این حال جلسه‌های متعددی در شورای اصلاح‌طلبان اصفهان و شهرستان‌های استان برگزار شده است و فعالان سیاسی در حال رایزنی و براورد شانس افراد باقی مانده هستند تا به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان معرفی شوند. گزارش تکمیلی را از استان در روزهای آینده در ایلنا بخوانید.

اصفهان جدید1

 

اصلاح طلبان انتخابات مجلس دهم اصلاح طلبان اصفهان فضای انتخاباتی کشور رد صلاحیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر