کد خبر: 345126 A

ظریف در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران برجام:

ایلنا: وزیر امور خارجه با تأکید بر این‌که «برجام معادله‌ای مبتنی بر رفع نگرانی‌های همه طرف‌هاست» گفت: منافع طرفین در رعایت برجام است.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، محمدجواد ظریف صبح روز دوشنبه درحاشیه مراسم تجلیل از «خانواده‌های شهدای هسته‌ای؛ افتخارآفرینان برجام» در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان پایبندی طرف مقابل به اجرای تعهدات خود در برجام، اظهار داشت: برجام معادله و توافقی مبتنی بر رفع نگرانی‌های تمام طرف‌هاست، به همین دلیل منافع همگان در این است که برجام را رعایت کنند. 
 
او ادامه داد: با توجه به این‌که برای بدست آمدن توافق هسته‌ای سی‌ماه مذاکره انجام گرفته است، ‌ عقل حکم می‌کند که به طرف‌هایی که همه روش‌های دیگر را برای فشار به مردم ایران امتحان کردند و پاسخی از آن‌ها نیافته‌اند، حال که از طریق مذاکره توانسته‌اند به یک راه‌حل برسند، از این نتیجه مذاکراتی استفاده کنند. 
 
رییس دستگاه دیپلماسی کشور گفت: ما باید هوشمندانه و هوشیارانه اقدامات طرف مقابل را رصد کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که طرف مقابل بویژه جناح‌هایی که به دنبال تنش و درگیری هستند، ‌قادر نباشند که اجرای برجام را با مشکل روبرو کنند. 
 
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که «رصد اقدامات طرف مقابل در هیأت نظارت بر برجام انجام خواهد شد» افزود: ان‌شاءالله ما نیز در خدمت این هیأت هستیم و هر کجا که لازم باشد پیگیری‌های مورد نیاز را انجام خواهیم داد. 
 
ظریف همچنین با اشاره به یکی از مهمترین خاطره‌های خود از مذاکرات هسته‌ای، یادآور شد: مهم‌ترین خاطره‌ای که همه ما داریم، میزان همدلی و همبستگی اعضای شرکت کننده در مذاکرات است. این افتخار نصیب من شد که با دوستانی در این مذاکرات همکاری داشته باشم که همه فقط برای اعتلای نام ایران و کمک به بهبود شرایط کشور و مردم در این صحنه حضور پیدا کرده بودند. 
 
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه بزرگ‌ترین نشان افتخار متعلق به مردم ایران است، اعلام کرد: می‌خواهم از همه کسانی که در این مذاکرات حضور داشتند تقدیر و از آن‌هایی که امروز شاهد حضورشان در این جمع نیستیم هم تشکر می‌کنم.

ظریف در پایان خاطرنشان کرد: همچنین از آقای رئیس جمهور که بیشترین حمایت‌ها را از تیم مذاکره کننده داشت و نیز مقام معظم رهبری که ما همواره وام‌دار حمایت‌ها و هدایت‌های ایشان هستیم تشکر و قدردانی می‌کنم.

محمدجواد ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر