کد خبر: 345230 A

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

ایلنا: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: آل سعود وامریکا راهی جز پایان بخشیدن به ظلم وخون ریزی و تهدید و ارعاب تو خالی علیه کشورهای منطقه، ندارند.

به گزارش ایلنا، سردار حسن فیروزآبادی با اشاره به تحولات جاری منطقه و تهدیدهای اخیر سعودی‌ها مبنی بر لشکر کشی به سوریه اظهار کرد: امروز سیاست امریکا در منطقه غرب آسیا براسب وحشی، لنگ وبیمار سعودی‌ها سوار است. عربستان سعودی با شکست‌های پی در پی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی وتروریستی با رنجوری و ناتوانی، با عصبیت به هر سو می‌تازد و در چنین وضعیتی امریکا فقط چشم به دریاچه نفت ارزان، همراه سیاست سعودی‌ها شده است.

وی افزود: رژیم اشغالگر قدس که در ناکامی مطلق به سرمی برد امروز افسار این اسب را به دست گرفته است و هر سه دائما به زمین می‌خورند و با یک عصبیت و سازش جدید و دوباره از جا بر می‌خیزند.

فیروزآبادی با بیان اینکه «هیچ یک از کشورهای مسلمان در غرب آسیا و شمال افریقا از توطئه مثلث شوم امریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود درامان نمانده است»، خاطر نشان کرد: هر روز خبر یک انفجار ترویستی یا یک جنایت داعشی یا تهدید به لشکرکشی به یکی از کشورهای مسلمان به گوش می‌رسد که البته ریشه همه آن‌ها در وهابیت سعودی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: وقت آن رسیده است که کشورهای مسلمان به هوش آیند و به فکر امنیت، استقلال، اقتصاد و فرهنگ مردم خود باشند و امریکایی‌ها را از این اسب پیاده کنند.

فیروز آبادی در ادامه به آشکار شدن اختلافات وجدال قدرت در آل سعود گفت: اختلافات میان خاندان سعودی از یکطرف وسلطه طلبی بر کشورهای عرب و مسلمان از سوی دیگر در کنار کشتار مردم بی‌گناه یمن و حجاز، دل‌های حاکمان بی‌تجربه و بی‌خرد سعودی را سیاه کرده است وتردیدی نیست فواره چون بلند شود سرنگون شود.

وی همچنین تهدید سعودی‌ها مبنی بر لشکرکشی به سوریه را از نکات قابل تامل در عرصه تحولات امروز منطقه توصیف وافزود: مردم سوریه پس از تحمل چند سال جنگ وتروریسم تحمیلی سعودی‌ها، تازه وحدت پیدا کرده‌اند و با سرکوب تروریست و دست یابی به پیروزی‌های راهبردی دارند به ساحل آرامش می‌رسند که شاهد بلند شدن صدای سعودی‌ها مبنی بر اعزام نیروی زمینی به سوریه هستیم ومتاسفانه کار‌تر وزیر دفاع امریکا که خود تحریک کننده آل سعود به جنگ است از آن حمایت می‌کند اما این نشانه سرگردانی آن‌ها بوده وشکست کامل آن‌ها در این میدان را تصدیق می‌کند.

فیروزآبادی در پایان تصریح کرد: آل سعود و امریکا راهی ندارند جز آنکه از ظلم وخون ریزی و تهدید و ارعاب تو خالی علیه کشورهای منطقه دست برداشته و در سیاست‌های شکست خورده تجدید نظر کنند، تا منطقه دوباره آرامش را بخود ببیند و ملت‌ها هم به حل مسائل خود بپردازند.

 

سرلشکر فیروزآبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر