کد خبر: 345398 A

کواکبیان در همایش جوانان، انقلاب و انتخابات:

ایلنا: دبیر کل حزب مردم سالاری گفت: برخی رد صلاحیت‌ها سلیقه‌ای انجام شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مصطفی کواکبیان در همایش جوانان، انقلاب و انتخابات که به همت حزب اراده ملت ایران (حاما) برگزار شد، اظهار داشت: بدون اینکه مردم‌سالاری باشد، ملت نمی‌تواند آرای خود را تحقق بخشد و بدون اراده ملت، مردم سالاری نخواهیم داشت، بنابراین اینجا می‌خواهم عقد اخوت دو حزب مردم سالاری و اراده ملت را اعلام کنم.

دبیر کل حزب مردم سالاری اضافه کرد: در جریان قیام پانزده خرداد سال ۴۲ امام فرمودند که یاران من اکنون در گهواره هستند و همین تفکر ِ جوانگرایی امام باعث شد بنده در شانزده سالگی گروه الخمینیون و همچنین در ۱۸ سالگی و در سال ۵۸ و نه سال ۹۲ ستاد انتخاباتی آقای حسن روحانی را  برپا کنم.

او با اشاره به کابینه دولت تدبیر امید یادآور شد: متاسفانه این دولت تا حدودی به جوانگرایی توجه نکرده که  این موضوع باید اصلاح شود.

کواکبیان با اشاره به حضور عارف اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات مورد تاکید قرار می‌گرفت، همین اهمیت حضور جوانان بود.

 او با تاکید بر اینکه برخی برای این انتخابات نقشه‌ها چیده‌اند؛ اظهار داشت: درست است که بعضاً رد صلاحیت‌ها به صورت سلیقه‌ای انجام گرفته و بسیاری از سرمایه‌های انقلاب نتوانستند در عرصه انتخابات حضور یابند، اما واقعیت این است که بسیاری از افراد ناشناخته در سراسر کشور حضور دارند که می‌تواند در فهرست‌ها قرار گیرند.

کواکبیان ادامه داد: اگر مردم می‌خواهند همین مجلس سر کار باشد، پای صندوق نیایند اما اگر می‌خواهند کشور در افق ۱۴۰۴ در رده نخست کشورهای منطقه و رده دهم جهان قرار بگیرد، مجلس باید خانه‌تکانی شود و ما از مردم، خانواده‌ها و همه جوانان انتظار داریم یکدیگر را به حضور در پای صندوق‌ها تشویق کنند.

دبیرکل حزب مردمسالاری خاطرنشان کرد: اگر جوانان بخواهند می‌توانند‌‌ همان موجی را که در سال ۹۲ ایجاد کردند و‌‌ همان موجی را که در سال ۸۸ به راه انداختند و در سال ۷۶ به نتیجه رساندند، بار دیگر به راه بیاندازند.

کواکبیان در پایان با انتقاد از رد صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: این قانون که می‌گوید حتما باید صلاحیت افراد احراز شود، تا زمانی که مجلس تغییر کند، عوض نمی‌شود. ما باید عدم صلاحیت را با دلایل و مدارک احراز کنیم، نه اینکه بگوییم چون مدرک پیدا نکردیم، صلاحیت شما احراز نشده است.

مصطفی کواکبیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر