کد خبر: 345410 A

در جلسه مشترک با تجار ایرانی مطرح شد؛

ایلنا: در جلسه مشترک تجار ایرانی با سفیر کشورمان در مسکو روابط تجاری تهران - مسکو بررسی و نسبت به افزایش حجم روابط تجاری دوجانبه ایران و روسیه در سال ۲۰۱۶ ابراز امیدواری شد.

به گزارش ایلنا، بخش دیپلماسی عمومی سفارت ایران در مسکو اعلام کرد: هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی پرود اکسپو که از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ بهمن‌ماه سال‌جاری در مرکز نمایشگاهی اکسپوسنتر شهر مسکو در حال برگزاری است، تجار و بازرگانان ایرانی در قالب گروه‌های مختلف که به منظور بازدید از نمایشگاه مذکور در مسکو به سر می‌برند، با مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیدار و گفت‌وگو کردند. 

در این دیدار، سنایی ضمن اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های بین‌المللی، آن را فرصتی برای شناسایی توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی و یافتن شریکان تجاری مناسب مطرح و بر تدوام حضور شرکت‌های معتبر در این‌گونه نمایشگاه‌ها تاکید کرد. 

سفیر کشورمان در روسیه هم‌چنین به علاقه تجار روس برای برقراری ارتباط تجاری با شرکت‌های ایرانی اشاره و اظهار امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته، حجم روابط تجاری دوجانبه ایران و روسیه در سال ۲۰۱۶ روند شتابانی به خود گرفته و شاهد افزایش میزان صادرات محصولات کشاورزی و دامی کشورمان از جمله انواع آبزیان، طیور و محصولات لبنی باشیم. 

او ادامه داد: علاوه بر شرکت‌هایی که به صورت مستقل و جهت بازدید از نمایشگاه پرود اکسپو وارد مسکو شده‌اند، تعداد ۱۰ شرکت ایرانی نیز با اجاره غرفه تولیدات خود را در معرض نمایش بازدید کنندگان روس قرار داده‌اند.

مهدی سنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر