کد خبر: 352288 A

شوخی ظریف در جمع خبرنگاران هسته‌ای؛

ایلنا: مراسم تجلیل و تقدیر از خبرنگاران حوزه سیاست خارجی و انرژی هسته‌ای ظهر امروز با حضور مسئولان عالی وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، این مراسم با حاشیه‌هایی همراه بود که مقداری از آن در ادامه می‌یابد.

- ابتدای این مراسم حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت خارجه گفت: قرار بود خیلی زود‌تر از این‌ها مراسم تقدیر از خبرنگاران برگزار شود که به دلیل برنامه‌های متراکم و سنگین آقای ظریف، برگزاری آن به تاخیر افتاد.

- اظهارات جابری انصاری در خصوص تاخیر در برگزاری مراسم تقدیر از خبرنگاران بهانه‌ای شد که محمدجواد ظریف در ابتدای سخنان خود بگوید قرار بود این مراسم خیلی زود‌تر برگزار شود که تاخیر در آن هم بابت گرفتاری‌های من نبود، بلکه هر مشکلی در وزارت امور خارجه پیدا شود به گردن بنده و کاستی‌های من گذاشته می‌شود.

- ظریف در ابتدای سخنان خود با انتقاد از چینش صندلی‌ها گفت: من به دوستان گفته بودم که نحوه چینش میز‌ها به گونه دیگری باشد. عموما اجتهاد در تحریر و نص صورت می‌گیرد، اما دوستان ما در تحریر اجتهاد نمی‌کنند بلکه در اجرا از خودشان اجتهاد می‌کنند.

- سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه نسبت به سایر مسئولان وزارت امور خارجه دیر‌تر در مراسم حاضر شد که به دلیل نبود جا وی به محل استقرار خبرنگاران آمد که ظریف گفت دوستان یک جایی برای عباس آقای ما فراهم کنید تا ایشان کنار ما قرار بگیرند که در کنار غلامعلی خوشرو محلی برای نشستن او فراهم شد که پس از ترک جلسه توسط خوشرو، عراقچی در محل نشستن او قرار گرفت.

- ظریف در طول سخنان خود بار‌ها تاکید کرد که دیگر دوران ثابت کردن خوب یا بد بودن برجام گذاشته و از همه رسانه‌ها درخواست کرد دستگاه دیپلماسی را برای اجرای بهتر برجام همراهی کند.

- وزیر خارجه کشورمان با اشاره به ابراز رضایت جناح‌های مختلف از وضعیت کشور گفت: من همه روزنامه‌ها را که می‌بینم و مشاهده می‌کنم که همه آنها خوشحال‌اند و احساس پیروزی می‌کنند، ما هم از خوشحالی آن‌ها خوشحالیم و خدا پدر و مادر این مردم را بیامرزد.

- ظریف در پایان سخنان خود گفت که من در ابتدا قصد نداشتم زیاد حرف بزنم اما از آنجایی که مستمع صاحب سخن را به ذوق می‌آورد ما به ذوق آمدیم و زیاد حرف زدیم.

محمدجواد ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر