کد خبر: 352386 A

معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه مطرح کردند:

ایلنا: معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور کشور‌های مشترک المنافع که به منظور رایزنی با همتای ایرانی خود وارد تهران شده است، امروز با معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزرای امور خارجه کشورمان دیدار و مذاکره کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار مهم‌ترین تحولات مناطق آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

ابراهیم رحیم‌پور با اشاره به روند رو به توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه، لزوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در جهت حل و فصل مسائل منطقه را مورد اشاره قرار داد و ضرورت همکاری ایران و روسیه و دیگر کشورهای منطقه در جهت مقابله با عوامل بی‌ثبات کننده را یاد آور شد. 

وی با اشاره به روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آسیای مرکزی و قفقاز و همکاری با این کشور‌ها در قالب تشکل‌هایی نظیر اکو و سازمان همکاری شانگهای، بر عزم کشورمان برای کمک به حل و فصل معضلات و مساعدت به تحکیم ثبات در منطقه تاکید کرد. 

گریگوری کاراسین نیز در این دیدار با ارزیابی مثبت از مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات اخیر در کشورمان، همکاری ایران و روسیه در روند تحولات منطقه را حائز اهمیت دانسته و بر نتایج مثبت این همکاری‌ها تاکید کرد. 

وی گفت: ایران و روسیه نیازی به تشدید اوضاع در منطقه ندارند، لذا بایستی در این جهت همکاری کنند.

ابراهیم رحیم‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر