کد خبر: 357543 A

پیام تسلیت لاریجانی به همتای عراقی:

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیام تسلیت به رئیس مجلس عراق، ضمن محکومیت حادثه تروریستی در بغداد تاکید کرد: تعهد جمهوری اسلامی ایران به تحکیم امنیت، آرامش و یکپارچگی عراق تعهدی خلل ناپذیر و مستمر است .

 به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در این پیام جان باختن جمعی از شهروندان بی گناه در اقدام تروریستی در بغداد را به رئیس مجلس جمهوری عراق تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

«جناب آقای سلیم الجبوری

رئیس محترم مجلس نمایندگان جمهوری عراق

السلام و علیکم و رحمة اللّه و برکاته

با تاثر فراوان از جان باختن جمعی از شهروندان بی گناه در اقدام تروریستی در بغداد مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی، مراتب همدردی و تسلیت خود را با جناب عالی ،دولت و ملت برادر و مسلمان عراق ابراز می دارم.

عالیجناب؛

مایلم تاکید نمایم تعهد جمهوری اسلامی ایران به تحکیم امنیت، آرامش و یکپارچگی عراق تعهدی خلل ناپذیر و مستمر می باشد و ثبات، امنیت و تمامیت ارضی عراق را در راستای منافع و ارتقای توان امت اسلامی می داند و در این جهت از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهد کرد.

همچنین مایلم حمایت کامل مجلس شورای اسلامی را از اقدامات کشورتان در جهت مقابله با عناصر تروریست و افراطی اعلام کرده و ابراز اطمینان نمایم بزودی شاهد نهایی پیروزی دولت و ملت عراق در مبارزه با گروه های تروریستی و حامیان آنها خواهیم بود.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی»

فرماندهی پلیس عراق روز یکشنبه اعلام کرد که در سلسله انفجارهای بغداد چهار نفر کشته و 18 نفر زخمی شده اند.

بر اثر انفجار یک بسته انفجاری در نزدیکی بازار میوه و تربار در منطقه یوسفیه واقع در جنوب بغداد دو نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین بر اثر انفجار بمبی در مسیر نیروهای ارتش عراق در منطقه التاجی در شمال بغداد یک سرباز کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

در منطقه الطالبیه در شرق بغداد نیز انفجار یک بسته انفجاری در نزدیکی یک مرکز تجاری منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 13 نفر دیگز شد.

پیشتر نیز فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق دو فرد انتحاری را که قصد انجام عملیات انتحاری در نزدیکی منطقه سبز بغداد را داشتند به هلاکت رسانده اند.

علاوه بر آن با حمله انتحاری تروریست های داعش درر روز شنبه به ورزشگاه شهر اسکندریه در استان بابل عراق ٬ 41 نفر کشته و 105 نفر نیز زخمی شدند.

 

امنیت عراق علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر