کد خبر: 358832 A

با موافقت نمایندگان؛

ایلنا: بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس، متخلفان بهره‌برداری از جنگل‌ها علاوه بر جبران خسارت، ملزم به پرداخت جریمه‌ای تا پنج‌برابر خسارت واردشده به جنگل یا مرتع و زیستگاه مورد بهره‌برداری یا تلف‌شده شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده ۳۲ این لایحه با ۱۶۱ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف‌ و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
 
در ماده ۳۲ آمده است که بهره‌برداری از جنگل‌ها به پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذی‌ربط و در چارچوب مصوبات هیأت وزیران ممکن است و بهره‌برداری از مراتع و زیستگاه‌های طبیعی تنها بر مبنای توان بوم‌شناختی (اکولوژیک) و ضرورت حفظ آنها مجاز و مازاد بر آن ممنوع است. متخلف از احکام این ماده علاوه بر جبران خسارت، ملزم به پرداخت جریمه‌ای تا پنج‌برابر خسارت واردشده به جنگل یا مرتع و زیستگاه مورد بهره‌برداری یا تلف‌شده است. مبالغ دریافتی به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز و صددرصد(۱۰۰%) آن برای احیاء جنگل، مرتع و زیستگاه‌های خسارت‌دیده هزینه می‌شود.

دائمی کردن احکام بودجه نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر