کد خبر: 358879 A

بنابر مصوبه مجلس؛

ایلنا: در جریان رسیدگی به لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور نحوه به کارگیری مشمولان وظیفه در نهادهای غیر نظامی و همچنین (دولتی و غیردولتی) تعیین شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، بنابر این مصوبه، در زمان صلح با تایید ستاد کل نیروهای مسلح قسمتی از نیاز دولت، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و فدراسیون‌های ورزشی و واحدهای تولیدی به نیروهای انسانی دارای مدرک لیسانس و بالا‌تر با استفاده از خدمت مشمول وظیفه مشروط به عدم ورود آسیب به آمادگی رزمی کشور و پس از گذراندن دورهٔ آموزش نظامی تامین می‌شود. 
 
این نیاز‌ها از طریق وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ستاد کل اعلام می‌شود. 
 
همچنین حقوق و مزایا و جیره استحقاقی در دورهٔ خدمت از محل اعتبارات دستگاه به کارگیرنده تامین می‌شود و میزان دریافتی این قبیل افراد نباید در مجموع از حد مقرر در قوانین نیروهای مسلح تجاوز کند. بر همین اساس حداقل ۵۰ درصد از نیروهای انسانی فوق که فارغ‌التحصیل دانشگاه هستند باید در مناطق توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته کشور خدمت کنند. 
 
براساس تبصره ذیل این ماده نیز سهمیه مربوط به فدراسیون‌های ورزشی از طریق وزارت ورزش و جوانان و صرفاً برای استفاده قهرمانان ورزشی مدال‌دار کشوری و بالا‌تر و سهمیه واحدهای تولیدی از طریق دستگاه‌های اجرایی ذیربط اختصاص می‌یابد.

دائمی کردن احکام بودجه نشست علنی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر