کد خبر: 358904 A

درخواست توقف برجام در مجلس؛

ایلنا: یک نماینده اصولگرای مجلس خواستار جلوگیری از اجرای برجام شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، حمید رسائی در نشست علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی با اشاره به تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اعلام کرد: تمامی اعضای شورای نظارت بر برجام به غیر از آقای روحانی گفته‌اند که برجام نقض شده‌است و حتی آقای ظریف و لاریجانی هم بر این نکته تاکید کرده‌اند بنابراین ما باید جلوی اجرای برجام را بگیریم.

او ادامه داد: فارغ از این بحث در مصوبه مجلس که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که باید اجرا شود آمده که توسعه برنامه‌های هسته‌ای باید مورد توجه قرار بگیرد و این درحالی است که هم اکنون معدن اورانیوم ساغند تعطیل کرده است و به مهندسان و کارکنان این معدن گفته‌اند که سرکارشان حاضر نشوند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم یادآور شد: بنابر همین مصوبه باید پس از شش ماه به مجلس گزارش ارائه شود. آقای باهنر! با وجود اینکه مهلت شش ماه به اتمام رسیده چرا این موضوع در دستور مجلس قرار ندارد؟ آقایان باید بیایند و درباره وضعیت تحریم‌ها به صورت مشخص توضیح بدهند.

او اضافه کرد: آقایان باید توضیحاتی روشن ارائه کنند، نه اینکه تنها بر روی کاغذ ادعا کنند چرا که رهبر انقلاب فرموده‌اند که تحریم‌ها تنها بر روی کاغذ برداشته شده است، اما سانتریفیوژهای ما بر روی زمین جمع شده و اورانیوم‌ها ما نیز بر روی زمین به روسیه منتقل شده و بر روی زمین در قلب رآکتور بتن ریختیم و اکنون نیز قصد داریم معادنمان را تعطیل کنیم.

در ادامه محمدرضا باهنر که برای ساعاتی ریاست نشست علنی امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر رسائی اعلام کرد: قانونی که ما ابتدا در مجلس به تصویب رساندیم و در ادامه مقام معظم رهبری طی نامه‌ای با اضافه کردن چندین بند آن را تکمیل کردند و گفتند باید هیاتی بر اجرای برجام نظارت کند و این وظیفه برعهده هیاتی زیر نظر شورای عالی امنیت ملی خواهد بود.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شورای عالی امنیت ملی هم اکنون کار خود را انجام می‌دهد و اگر در این راستا لازم باشد که مجلس هم اقدامی انجام دهد، حتما مجلس مطلع می‌شود و اقدام لازم را انجام خواهد داد.

حمید رسائی برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر