کد خبر: 358906 A

سخنگوی دولت در پاسخ به ایلنا:

ایلنا: به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا سخنگوی دولت در نشست خبری در خصوص رد صلاحیت منتخب مردم اصفهان گفت: چنانچه التفات دارید، طبق مفاد قانون انتخابات بعد از اینکه شورای نگهبان صحت انتخابات را تایید می‌کند، نهایتا مجلس مسئول بررسی اعتبار نامه‌ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبری خود و در پاسخ به سوال ایلنا، در خصوص برداشت گزینشی عده‌ای از سخنان رهبر انقلاب در مورد برجام، تاکید کرد: توافق ایران با کشورهای عضو شورای امنیت در نتیجه مذاکرات صورت گرفته است که ابتدا تایید به صورت مشروط، و سپس با تایید کامل مقام معظم رهبری شکل گرفت.

عده‌ای به صورت گزینشی از مطالب رهبری برای تخریب دولت استفاده می‌کنند

او ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد کسانی که از هر فرصتی جهت تخریب دولت استفاده می‌کنند، افزود: طبیعی است که مقام معظم رهبری در ارتباط با استفاده مناسب از این فرصت‌ها همواره تذکراتی را به همه مسئولان بدهند. اینکه یک عده از هر فرصتی استفاده کنند و از مطالب مقام معظم رهبری گزینشی مطلبی را دریافت کنند و بلافاصله آن را وسیله‌ای برای تخریب دولت یا تحریف یک کار بزرگ ملی که با همکاری همه فراهم شده است قرار دهند، اقدامی است که متاسفانه در یک جمع رایج است.

سخنگوی دولت با ابراز قدردانی نسبت به توجه مقام معظم رهبری گفت: ما همواره از مقام معظم رهبری متشکریم که برای بار دیگر ضرورت کمک به دولت را به همه کسانی که چه در آن جلسه حضور داشتند و چه بیانات ایشان را استماع می‌کردند، یادآوری کرد.

مشکل مینو خالقی به مرحله بررسی اعتبارنامه موکول شود

نوبخت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سیاسی ایلنا، به توضیح شرایط به وجود آمده در اصفهان و مسئله رد صلاحیت منتخب مردم اصفهان پس از اعلام صحت انتخابات پرداخت و گفت: در ارتباط به صیانت از آرای مردم، وزارت کشور نظرش را در ارتباط با نظر حقوقی شورای نگهبان در خصوص انتخابات اصفهان بیان کرده است.

او افزود: همچنان وزارت کشور این نظر حقوقی را که مبانی‌ای دارد و این را در جلساتی هم مکتوب و مستدل به اعضای محترم شورای نگهبان منعکس کرده است. در این خصوص اگر قرار است نسبت به آن کاندیدایی که شورای نگهبان با رد صلاحیتش در آن دوره انتخابات را در اصفهان به انتخابات میان دوره‌ای موکول کرده است تصمیمی اتخاذ شود، باید در مرحله رسیدگی به اعتبار نامه نماینده مورد توجه قرار بگیرد.

سخنگوی دولت ضمن بیان نظر وزارت کشور در خصوص رد صلاحیت منتخب مردم اصفهان توضیح داد: چنانچه التفات دارید، در فرآیند انتخابات بعد از اینکه شورای نگهبان صحت انتخابات را تایید می‌کند، نهایتا مجلس را مسئول بررسی اعتبار نامه‌ها می‌داند.

دولت خود مسئول استیفای حقوق همه رای دهندگان می‌داند

او خاطرنشان کرد: در این خصوص نظر صریح وزارت کشور بیان شده است و امیدواریم که حقی از کسی ضایع نشود و وزارت کشور خود را نسبت به استیفای حقوق همه رای دهندگان و همه کسانی که در این فرآیند به عنوان نامزد انتخابات شرکت کرده‌اند مسئول می‌داند.

نوبخت در پایان از زحمات مسئولان وزارت کشور همچنین از زحمات شورای نگهبان در این انتخابات تشکر و قدردانی کرد.

نشست خبری محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت برجام مینو خالقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر