کد خبر: 359040 A

وزیر اطلاعات:

ایلنا: وزیر اطلاعات گفت: برخی دوستان درباره دستاوردهای برجام کم لطفی کرده و طوری عنوان می‌کنند که گویی برجام هیچ دستاوردی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدمحمودعلوی در جریان سفر به استان خوزستان و در جمع مردم مسجدسلیمان اظهار داشت: برجام فشار‌ها را از جمهوری اسلامی ایران برداشت و ایران هراسی را که سال‌ها قدرت‌های جهانی روی آن کار کرده بودند خنثی کرد.

او گفت: هم اکنون با رفع محدودیت‌های مالی و اقتصادی، صادرات نفت ایران به دو میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که پیش از توافق هسته‌ای صادرات نفت تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود و قدرت‌های جهانی قصد داشتند تا صادرات نفت کشورمان را با تداوم فشار‌ها و محدودیت‌ها به ۴۰۰ هزار و سپس به صفر برسانند.

وزیر اطلاعات افزود: اگر توافق هسته‌ای حاصل نمی‌شد، صادرات نفت خام ایران بطور قطع متوقف می‌شد و فشار‌ها نیز شدید‌تر می‌شد.

او گفت: برخی گشایش‌ها در خصوص رفع تحریم‌ها زمان بر است ولی با این حال مسئولان کشور تا تحقق کامل تعهدات طرف مقابل همه تلاش خود را صرف خواهند کرد.

علوی افزود: سال ۱۳۹۴ سال بسیار سختی به لحاظ مالی و محدودیت‌ها بود ولی به لطف الهی و تدبیر دولت این مشکلات به حداقل رسید.

وزیر اطلاعات اظهارکرد: دولت یکی از سال‌های بسیار سخت را پشت سر گذاشت و با همه محدودیت‌ها حقوق کارکنان دولت را پرداخت کرد.

او گفت: با وجود توطئه‌ها، مشکلات و فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه، دولت همه تلاش خود را برای رفع مشکلات بکار بست هر چند آنطور که شایسته این ملت بزرگ بود اهداف مورد نظر محقق نشد و خدمت بیشتر توسط دولت سلب شد.

وزیر اطلاعات با تبیین نقش امنیت و آرامش در جامعه و آثار مترتب بر معیشت مردم گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای اطراف ما و حتی کشورهای اروپایی با چالش امنیتی رو به رو هستند کشور ما در بالا‌ترین رتبه امنیت و آرامش قرار دارد و این به برکت همدلی و مشارکت مردم و دستگاه‌های مسئول از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، ارتش، سپاه، بسیج و شورای عالی امنیت ملی است.

او ادامه داد: باید این امنیت را قدر دانست و کمک کرد در کنار امنیت و نشاط مردم اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کرد تا آسیب پذیری کشور در جهات مختلف به حداقل خود برسد.

وزیر اطلاعات گفت: مجموعه وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) به عنوان خدمتگزار در کنار مردم، همه تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار خواهدگرفت.

وزیر اطلاعات اظهارکرد: سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی دشمنان همواره تلاش کرده و می‌کنند تا امنیت کشور را مخدوش و آن را ناامن کنند ولی به لطف الهی در این هدف ناکام مانده‌اند.

علوی گفت: به لطف جامعه ۸۰ میلیونی و ۱۶۰میلیون چشم بینا، همه تلاش‌های دشمنان و عوامل آنان در پنجه اطلاعاتی ایران اسلامی قرار گرفته‌اند و قدرت هیچ مانوری ندارند.

او افزود: بدخواهان و جبهه استکبار تلاش می‌کنند تا صدای انفجاری در گوشه‌ای از کشور شنیده شود ولی به یمن الهی و وحدت آحاد مردم و حضور بموقع در عرصه‌های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی تیر آنان به سنگ خورده و سرخورده شدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه قوم لر و بختیاری از اقوام بااصالت، نجیب، بلند همت و با صفا هستند، گفت: شما با حضور در عرصه‌ها و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی نشان داده‌اید در خدمت به کشور و انقلاب تردید نکرده و نمی‌کنید و همچنان در پیروی از ولایت و رهبری مصمم و پایدار هستید.

او به نقش اقوام لر و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس، و با تجلیل از شهید بهنام محمدی نوجوان ۱۳ساله بختیاری اظهار کرد: شما مردم مسجدسلیمان با تقدیم یک هزار شهید امتحان خود را پس داده‌اید و همچنان آماده دفاع از کشور و انقلاب اسلامی هستید.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت وزیراطلاعات اضافه کرد: شما عشایر لر و بختیاری با فداکاری خود در راه اسلام و اهل بیت (ع) ونظام اسلامی، عظمت ودلدادگی خود را به اثبات رساندید و این افتخار برای همیشه تاریخ خواهد ماند.

 

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر