کد خبر: 361638 A

سفیر ایران در لبنان:

ایلنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان تاکید کرد که ایران خواستار وحدت مسلمانان و حمایت همه جانبه از ملت و مقاومت فلسطین در رویاروئی با دشمن صهیونیستی است و آن را یک وظیفه دینی و انسانی می دانیم.

به گزارش ایلنا، محمد فتحعلی که در نشست انجمن دوستی ایران و فلسطین در موزه جهادی ملیتا در جنوب لبنان برای تکریم خانواده شهدای فلسطین سخن می‌گفت، تصریح کرد: برادران و همراهان جهاد و مقاومت، تکلیف واجب و مقدس در برابر خداوند متعال و ملت فلسطین، ما را دور هم جمع کرده است.

وی اظهار داشت: ملت فلسطین به رهبران صالح ، حکیم و عاشق مردم خود امید بسته‌اند، رهبرانی که در مسیر دستیابی به اهداف مقدس ملت فلسطین همچون آزادسازی، آزادی و حق بازگشت با اخلاص عمل می‌کنند و امانتدار خون صدها هزار شهیدی هستند که خاک فلسطین را با خون پاک خودشان سیراب کرده‌اند.

سفیر ایران در لبنان خاطرنشان کرد: ناله‌های زنان مصیبت‌دیده، یتیمان و زنان بیوه را فراموش نمی‌کنیم، درد و رنج هزاران زن و مرد اسیر زندان و شکنجه و ظلم صهیونیست‌ها را از خاطر نبرده‌ایم، مصیبت‌های مستمر پناهجویان فلسطینی و مشکلات آنها در دهه‌های گذشته که برای تامین زندگی شرافتمندانه با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، از یاد ما نرفته است.

فتحعلی تصریح کرد: نکبتی که ملت فلسطین از ابتدای اشغال فلسطین در سال 1948 با آن مواجه است، یکی از بارزترین تحولات تاریخی و سیاسی تاریخ معاصر و یکی از اتفاق‌های مصیبت بار در تاریخ امت اسلام به شمار می‌رود.

وی گفت: تاسیس رژیم صهیونیستی یک پروژه استعماری بود تا بدین وسیله یک امت را تضعیف کرده و نقشه استعماری غرب را کامل کند.

سفیر ایران در لبنان با بیان اینکه طرح صهیونیستی را نمی‌توان از پروژه‌های استعماری غرب جدا دانست، افزود: با این وجود و با همه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و قتل عام ملت فلسطین، ایستادگی مردم بزرگ فلسطین و مقاومت قهرمانانه و ایثارگری‌های شهدا باعث شکست صهیونیست‌ها در تحقق اهداف خود برای نابودی فلسطین شده و آنها نتوانسته‌اند حقیقت وطن فلسطین برای ملت زنده و آگاه فلسطین را از بین ببرند.

فتحعلی وحدت امت اسلامی برای مقابله با تهدیدها و حمایت از فلسطین، قضیه بزرگ و مرکزی مسلمانان را ضروری خواند و تاکید کرد: ما در جمهوری اسلامی ایران و در سایه رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تکلیف خود می‌دانیم در کنار برادران فلسطینی ایستاده و به هر طریقی که امکان دارد از آنها و پرونده فلسطین حمایت کنیم.

محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر