کد خبر: 361689 A

روحانی در دیدار عبدالله عبدالله:

ایلنا: رییس‌ جمهور با تاکید بر اینکه "جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت افغانستان بوده و خواهد بود"، گفت: تلاش برای تعمیق و تحکیم هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو دولت ایران و افغانستان ضروری است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر پنج‌‌شنبه و در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دیدار "عبدالله عبدالله" رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با وی؛ روابط دیرینه، اشتراکات فرهنگی و نزدیکی دو ملت را برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: ملت افغانستان در طول سال‌های متمادی سختی‌های فراوانی را متحمل شدند، اما در مسیر استقلال و امنیت خود پایدار بودند.

رییس‌ جمهور با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌ها و روابط تهران – کابل برای دستیابی به منافع مشترک دو ملت، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار توسعه ثبات و آرامش در افغانستان است و همیشه در کنار مردم این کشور خواهد بود.

روحانی ارتقاء روابط بخش های خصوصی و گسترش همکاری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایران و افغانستان را گامی مهم در استحکام روابط دو کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش طرفین شاهد ارتقاء سطح مناسبات دو کشور باشیم.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از مردم افغانستان بویژه در دوران سختی‌ها و دشواری‌ها، گفت: اراده افغانستان بر توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و اجرای توافقات میان دو کشور است که امیدواریم با فعال شدن کمیسیون مشترک ایران و افغانستان، روند همکاری‌های دو کشور شتاب بیشتری بگیرد.

حسن روحانی دکتر عبدالله عبدالله سفر روحانی به ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر