کد خبر: 361854 A

آیت‌الله وحیدخراسانی:

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، گفت: ناموس یک بدوی، عرضش، مالش، جانش همانند جان و مال و عرض یک مرجع شیعی است؛ همانطوری که جان و مال و عرض یک مرجع شیعی باید حفظ شود، آن هم باید حفظ شود.

به گزارش ایلنا، آیت الله وحید خراسانی در دیدار دبیر کل و مدیران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: اگر به دستورهای شرع عمل کنیم که رفتار با مسلمان چه باید باشد، اگر دقت کنیم که خود شهادتین چه آثاری دارد، اگر عامه مردم بفهمند دستورهای این مذهب را که فرمود: صلّوا فی مساجدهم- در مساجد آن‌ها نماز بخوانید، عیادت کنید مرضای آن‌ها را، احوال بپرسید از غُیّب آن‌ها و...؛ اگر این دستورها علنی شود، چه تألیف قلوبی پیدا می‌شود؟ این‌ها دین و مذهب ما را نشناختند.

او تصریح کرد: ناموس یک بدوی، عرضش، مالش، جانش همانند جان و مال و عرض یک مرجع شیعی است؛ همانطوری که جان و مال و عرض یک مرجع شیعی باید حفظ شود، آن هم باید حفظ شود؛ در این حد؛ این یک بحث است، چقدر هم عریض و طویل از جهت معاشرت با آن‌ها.

این مرجع تقلید تأکید کرد: معاشرت یک باب است، عیادت کنید از مریض‌‌هایشان. اگر حمله شود به خانه یک بدوی، از آن‌ها از نظر شرعی با حمله به بیت مراجع شیعه برابر است. این رفتار ما، ان‌شاءالله با این روش عمل شود.

آیت‌الله وحید خراسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر