کد خبر: 361863 A

با رای نمایندگان مجلس؛

ایلنا: نمایندگان مجلس دستگاه های اجرایی را مکلف کردند که حداکثر تا پایان ماه بعد از تاریخ دریافت صورت وضعیت یا صورتحساب، مالیات متعلق به پیمانکار را پرداخت نمایند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای جزئیات لایحه بودجه ۹۵ کل کشور با تبصره ۱۷ این لایحه را موافقت کردند.
 
براساس تبصره ۱۷ لایحه بودجه ۹۵ آمده است:

دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و قراردادهای پیمانکاری مکلفند حداکثر تا پایان ماه بعد از تاریخ دریافت صورت‌وضعیت یا صورتحساب حسب مورد، مالیات متعلق به پیمانکار پرداخت نمایند. در غیر این‌صورت، حسب درخواست مؤدی (پیمانکار)، اصل مالیات و جریمه‌های متعلق از طریق عملیات اجرائی از کارفرما وصول و به حسابهای تعیین‌شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز خواهد شد. در این‌صورت اصل مالیات وصولی به حساب مؤدی ذی‌ربط منظور و حسب مقررات مربوط به مؤدی مزبور مسترد خواهد شد.
 
جریمه استنکاف کارفرما، معادل ده درصد (۱۰٪) مالیات پرداخت‌نشده محاسبه و مطالبه خواهد شد. همچنین تأخیر در پرداخت مالیات‌های موضوع این تبصره در موارد مقرر موجب تعلق جریمه به میزان دو درصد (۲٪) در ماه نسبت به مالیات پرداخت‌نشده از زمان انتظار مهلت تسلیم اظهارنامه یا سررسید پرداخت مالیات، هرکدام که مقدم باشد، خواهد بود. در این‌صورت پیمانکاران و مهندسان مشاور در رابطه با پرداخت مالیات متعلق و جرائم مذکور مسؤولیتی نخواهند داشت.

لایحه بودجه سال ۹۵
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر