کد خبر: 362046 A

موگرینی در نشست خبری مشترک با ظریف:

ایلنا: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی گفت: بانک‌های اروپا علاقه‌مند هستند تا روابط بانکی میان آن‌ها و ایران تسهیل شود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، فدریکا موگرینی در نشست خبری مشترک خود با محمدجواد ظریف که ظهر امروز در وزارت امور خارجه برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه اتحادیه اروپا برای تسهیل در مراودات بانکی میان اروپا چه اقداماتی می‌کند، گفت: شماری از هیات‌های تجاری و اقتصادی از اروپا به ایران سفر کرده‌اند که این مسئله نشان‌دهنده علاقه اروپایی‌ها برای سرمایه گذاری و همکاری با ایران است که خود نیازمند همکاری‌های بانکی مستحکمی است.

وی ادامه داد: لازم است تا این رابطه ایجاد شود و از طرف شرکت‌های اروپایی می‌توانم بگویم که بانک‌های اروپا علاقه‌مند هستند تا روابط بانکی میان آن‌ها و ایران تسهیل شود. ما هرچه از دستمان برمی‌آید انجام می‌دهیم تا این کار انجام شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی ادامه داد: ما اطلاعات لازم را در ۵۰ صفحه به عنوان رهنمودهای پساتحریم به شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی ارائه کردیم البته باید گفت اتحادیه اروپا نمی‌تواند دیگران را مجبور به انجام کاری بکند اما باید بگویم در اروپا این علاقه برای همکاری وجود دارد.

سفر موگرینی به ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر