کد خبر: 368481 A

ولایتی خطاب به بشار اسد:

ایلنا: مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری با رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص موضوعات و مسائل منطقه‌ای و میدانی و همچنین همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های متنوع به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش ایلنا، بشار اسد در این دیدار ضمن خوشامدگویی گفت: حضور شما همیشه در مقاطع حساس موجب ایجاد آرامش می‌گردد و از مقام معظم رهبری، ملت و دولت ایران برای حمایت‌هایی که از ملت و دولت سوریه دارید سپاسگزارم.

رییس جمهور سوریه با اشاره به جنگ تحمیلی علیه ملت ایران هم گفت: ما هیچ موقع فراموش نمی‌کنیم پایداری شما را در جنگ تحمیلی که جنگ صدام به پشتیبانی برخی از کشورهای جهان علیه ملت ایران بوده است و پیروزی از آن ملت ایران شد.

رئیس‌جمهور سوریه افزود: رهبری، ملت و دولت ایران از تمام امکان خود برای مبارزه و مقابله با تروریست‌ها، جریانات افراطی و تکفیری در بالاترین سطح بهره گرفته‌اند و بسیار به پیروزی در برابر این جنگ نابرابر امیدوار هستیم و سپاس فراوان خود را از رهبری، دولت و ملت ایران اعلام می‌داریم.

ولایتی هم ضمن ابراز خرسندی از ملاقات مجدد گفت: دفاع جانانه‌ای که ملت و دولت سوریه به رهبری شما انجام می‌دهند در تاریخ بی‌سابقه است و البته فراز و نشیب دارد اما صعودی است و به رهبری شما ان شاء الله توفیق و پیروزی نصیب خواهد شد و مقام معظم رهبری دایما برای پیروزی شما دعا می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم که تروریست‌ها تا چند متری همین دفتر پیش‌روی کرده بودند و البته با مقاومت و پایمردی ملت و دولت سوریه بیرون رانده شدند.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری با اشاره به تحولات اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت خود برای مبارزه و مقابله با تروریست‌ها که علیه ملت مظلوم منطقه جنایت می‌کنند با هر نوع گرایش و فارغ از تقسیم‌بندی مضحک تروریست‌های میانه‌رو و تندرو استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز جنگ با تروریست‌ها برای صلح و امنیت منطقه و بلکه جهان بسیار مهم است و در واقع محور مقاومت برای امنیت و صلح جهانی مبارزه و ایستادگی می‌کند.

بشار اسد علی اکبر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر