کد خبر: 368499 A

ولایتی در دیدار با نخست وزیر سوریه:

ایلنا: مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر سوریه گفت: امروز ملت و دولت سوریه در وضعیتی به مراتب مقتدر‌تر از گذشته قرار دارد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی پس از دیدار با رییس جمهور سوریه، با حلقی نخست‌وزیر سوریه روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های فیمابین بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

وی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با نخست‌وزیر سوریه گفت: امروز سوریه در وضعیتی به مراتب مقتدر‌تر از گذشته قرار دارد و یقین داریم با پایمردی دکتر بشار اسد، دولت و ملت سوریه که در طول پنج سال گذشته در برابر این جنگ نابرابر مقاومت کرده‌اند، پیروزی برای محور مقاومت تحقق خواهد یافت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تصریح کرد: اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش همکاری‌ها در تمام زمینه‌ها با کشور دوست و برادر سوریه بوده و امیدواریم بسترهای لازم در این خصوص فراهم گردد و در حوزه سیاسی نیز از همه ظرفیت‌ها بهره‌برداری خواهیم کرد.

در ابتدای این دیدار حلقی نخست وزیر سوریه ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم به ولایتی و هیئت همراه گفت: باید از تلاش‌های مثبت جنابعالی در ارتباط با سوریه تشکر کنم و با توجه به جایگاه شما به عنوان مشاورت مقام معظم رهبری، در گسترش روابط فیمابین بسیار تاثیرگذار هستید و باید از طریق شما تشکر ویژه داشته باشم از ملت ایران، مقام معظم رهبری، دولت و همه مسئولان عالی ایران که از ملت و دولت سوریه حمایت می‌کنند و خودشان را در بحران سوریه شریک می‌دانند.

وی افزود: سوریه علاوه بر تلاش و مبارزه در حوزه نظامی باید در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی نیز مبارزه و تلاش نماید و امیدواریم با کمک و حمایت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در ارتباط با همکاری‌های اقتصادی بتوانیم برنامه ریزی و اقدام نماییم.

در ادامه این دیدار در خصوص همکاری‌های فیمابین و به ویژه زمینه‌های همکاری‌های اقتصادی و تجاری فیمابین که مورد توافق قرار گرفته و همچنین تحولات منطقه‌ای و می‌دانی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

علی اکبر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر