کد خبر: 368581 A

آخوندی در همایش قانون‌گذاری، الزامات و راهکار‌ها خبر داد:

ایلنا: وزیر راه و شهرسازی گفت:۷ فرودگاه بین‌المللی کشور از جمله فرودگاه‌های بوشهر، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد توسعه خواهد یافت و صحبت‌هایی در این خصوص با برخی از پیمانکاران و سرمایه‌گذاران شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، عباس آخوندی ظهر امروز در همایش فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکار‌ها که با حضور منتخبان مجلس دهم ازجمله علی لاریجانی در محل مجلس قدیم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از سریع‌ترین زیرساخت‌های توسعه در صنعت حمل و نقل توسعه حمل و نقل هوایی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ فرودگاه در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد تنها ۱۰ فرودگاه فعال بوده و ۵۰ فرودگاه دیگر به دلیل کمبود ناوگان هوایی یا تعطیل بوده یا خیلی فعال نیستند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر ناوگان هوایی خود را تجهیز و فعال کنیم در جهت فعال کردن سرمایه‌هایی که در شهرهای مختلف فعال است، گام برداشته‌ایم.

وی افزود: بر همین اساس با شرکت ایرباس صحبت‌هایی شد تا ۱۳۵ فروند هواپیما به کشور ما وارد شود و امیدواریم تا پاییز امسال این کار به اتمام رسیده و رفته رفته و به تدریج شاهد ورود این هواپیما‌ها به صنعت حمل و نقل هوایی کشور باشیم و در نتیجه مردم شاهد یک تحول بزرگ در این حوزه باشند.

آخوندی اضافه کرد: با نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی آسمان ایران تبدیل به آسمان امنی خواهد شد که خدمات آن به مردم خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ۷ فرودگاه بین‌المللی کشور از جمله فرودگاه‌های بوشهر، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد توسعه خواهد یافت و صحبت‌هایی در این خصوص با برخی از پیمانکاران و سرمایه‌گذاران شده است.

آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتصال شبکه ریلی ایران به شبکه ریلی آسیا نیز مورد توجه مجموعه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و در این راستا اقداماتی انجام شد.

ادامه دارد...

 

همایش قانون گذاری، الزامات و راهکار‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر