کد خبر: 368661 A

ظریف در همایش فراکسیون امید:

ایلنا: وزیر امورخارجه کشورمان گفت: یقین داریم با مجلس خوب آینده در کنار دولت و انتقادات سازنده شما که کمتر از تذکرات مجلس قبل خواهد بود، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در نشست هم‌اندیشی منتخبان فراکسیون امید با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال است که با دکتر عارف ‌آشنایی دارم، از حضور در این جلسه ابراز خوشحالی کرد.

وزیر خارجه دولت روحانی ابراز امیدواری کرد بتواند پاسخگوی محبتی که نمایندگان مجلس به وی داشتند، باشد.

وی دنیای امروز را دنیایی خواند که در آن روش‌های نفوذ افزایش یافته و این مسئله نیازمند درک عمیق از واقعیت‌هاست تا کشور آسیب کمتری ببیند.

ظریف گفت: در دنیای جدید کشور‌ها می‌توانند چندین برابر نقش ظاهری خود تاثیرگذار باشند و خوشبختانه با رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران نیز نقش موثری در این مناسبات دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط حساس منطقه ما و در حالی که کشورهای منطقه از ناامنی آسیب می‌بینند، ایران به برکت خون شهدا در شرایط آرامی قرار دارد، گفت:  ما نیز باید در این شرایط متلاطم با تعمیق در شرایط بین‌المللی تهدیدهای ایجاد شده را از بین ببریم.

وزیر امور خارجه برجام را فرصتی خواند که مشکل بین‌المللی ما را حل کرد.

وی گفت: امروز در منطقه شرایط بهتری برای ایران به وجود آمده است و مهم‌ترین وظیفه ما ضمن تاکید بر حقوق ملت و فشار بر دولت‌های خارجی برای احقاق حقوق ایران، تلاش برای افزایش امکان توسعه روابط خارجی در ایام پس از برجام است.

 ظریف با اشاره به دورانی که ایران محدودیت برای ورود دلار به کشور داشت، گفت: امروز در شرایطی هستیم که سرمایه‌گذاران خارجی علاقه‌مند به حضور در ایران هستند اما برای جذب سرمایه‌گذار خارجی باید احساس اطمینان و امنیت و تداوم امکان سرمایه‌گذاری را برای آنان به وجود بیاوریم.

وزیر امور خارجه دولت روحانی با اشاره به اینکه امروز بدخواهان در منطقه تلاش می‌کنند تا تنش به وجود بیاید، تاکید کرد: یقین داریم با مجلس خوب آینده در کنار دولت و انتقادات سازنده شما که کمتر از تذکرات مجلس قبل خواهد بود، این مشکلات را می‌توانیم حل کنیم.

ادامه دارد...

نشست هم‌اندیشی منتخبان فراکسیون امید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر