کد خبر: 368759 A

عارف در نشست مشترک دولت و منخبین مجلس دهم:

ایلنا: منتخب اول مردم تهران در مجلس‌دهم گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت، همدلی و هماهنگی در کشور نیازمندیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در نشست مشترک دولت و منخبین مجلس دهم با تأکید بر اینکه نگاه مجلس دهم در تعامل با دولت، مشارکت حداکثری با دولت به جای روبرو شدن و ارایه تذکرات و سوالاتی که بعضاً ریشه در مسایل شخصی دارند، است، اظهار داشت: مجلس باید خود را در پیشرفت و توسعه کشور شریک دولت بداند و در عین حال از اختیارات قانونی خود در مسیر این توسعه استفاده کند.

وی با انتقاد از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم در مسیر تحقق سند چشم انداز 20 ساله کشور، گام‌های اساسی برداریم، ادامه داد: مجلس دهم در شرایطی شکل می‌گیرد که مردم حاکمیت تدبیر و امید را در کشور انتخاب کردند و ما به عنوان نمایندگان ملت، موظفیم دنباله‌رو آنها بوده و نظر و رأی آنان را پیگیری کنیم.

عارف اظهار داشت: امروز رفع مشکل معیشت و اشتغال و رسیدن به رونق اقتصادی از جمله خواسته‌های مردم از مسئولان کشور است و دولت به تنهایی نمی‌تواند در این مسیر اقدامات مؤثری انجام دهد، اما اگر مجلس در کنار دولت و حامی او باشد، می‌توانیم گام‌های اساسی را در این زمینه برداریم.

منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم از افزایش اعتیاد، آمار طلاق و مشکلات زنان سرپرست خانوار به عنوان آسیب‌های اجتماعی یاد کرد و افزود: آنچه مسلم است مهمترین اولویت مجلس در زمینه رفع مشکلات و مسایل اقتصادی در کشور است.خوشبختانه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را که پویاترین بندها را در زمینه مسایل اقتصادی در خود دارد ،در اختیار داریم و دولت توانسته اقدامات خوبی در زمینه اجرایی شدن آن بردارد.

دکتر عارف با بیان اینکه باید برای سامان یافتن اشتغال در کشور در زمینه جذب سرمایه‌ها تلاش کنیم، گفت: سند چشم‌انداز به عنوان میثاق ملی در برابر ما قرار دارد و ما باید با تلاش و استفاده از امکانات کشور و جذب سرمایه‌هایی که پس از توافق برجام می‌توانیم در کشور جذب کنیم، پاسخگوی خاص به مردم باشیم.

 

 

 

محمدرضا عارف نشست مشترک دولت و منخبین مجلس دهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر