کد خبر: 369105 A

سخنگوی قوه قضاییه:

ایلنا: سخنگوی قوه قضائیه گفت:‌ جلسه‌ای در خصوص پرونده مهرداد اولادی تشکیل شده که براساس نظریات پزشکی قانونی بحث خودکشی منتفی و همانند قبل موضوع مصرف الکل و مواد مخدر مطرح است

به گزارش خبرنگار ایلنا، اژه‌ای در خصوص پرونده اتهام معاون رئیس جمهور تصریح کرد: پرونده مذکور هم اکنون در دادسرای تهران است و ایشان را احضار کرده‌ایم اما شخصاً اعلام کرده‌اند که مطالب مذکور از قول وی نیست و قرار است کسانی که خبر را منتشر کرده‌اند احضار شده و تحقیقات صورت گیرد.

وی در خصوص مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی و مقابله با این پدیده بیان داشت: درباره ناهنجاری‌ها و مقابله با آن‌ها قوانین مدونی داریم و زمانی که جرم مشهود باشد، مقامات اجرایی مانند ماموران نیروی انتظامی می‌توانند به پرونده ورود کنند که ما هم از این موضوع حمایت می‌کنیم چرا که خواست مردم هم به همین شکل است. از سوی دیگر باید بگویم اگر هرکدام از ارگان‌ها و دستگاه‌های ذیربط گزارشی را در این خصوص به قوه قضائیه بدهند ما مکلف به پیگیری آن هستیم و با آن برخورد می‌کنیم تا بتوانیم از این طریق از رسوخ و شیوع جرائم جلوگیری به عمل بیاوریم. لذا آحاد مردم هم وظیفه دارند ناهنجاری‌های اجتماعی را به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه پروند مهرداد اولادی و همین‌طور ستایش قریشی در چه مرحله‌ای قرار دارد، اظهار داشت: جلسه‌ای در خصوص مهرداد اولادی تشکیل شده که براساس نظریات پزشکی قانونی بحث خودکشی منتفی و همانند قبل موضوع مصرف الکل و مواد مخدر مطرح است که دادگاه می‌بایست به آن رسیدگی کند اما در مورد پرونده ستایش قریشی این پرونده در دست اقدام قرار گرفته و در هفته‌های آینده کیفرخواست آن صادر خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر