کد خبر: 371513 A

در پی هجمه به تندیس و میراث فرهنگی اقوام؛

ایلنا: شناسایی و برخورد با مهاجمان به تندیس یکی از مفاخر قومی ایل بختیاری در تماس تلفنی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با دبیر شورای امنیت ملی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تماس تلفنی با دریادار علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، از وی خواست که با قید فوریت موضوع هجمه به نمادهای قومی و تاریخی بررسی و پی گیری شود.

رضایی در این تماس تلفنی، ضمن تاکید بر اینکه اهانت به مقدسات و یا هجمه به افتخارات اقوام ایرانی، تهدیدی برای به هم زدن وحدت کشور است، از دبیر شورای امنیت ملی خواست که مسئولان ذیربط با بررسی جدی و رسیدگی به این حوادث آمران و عاملان آن را مشخص کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد خدشه بر وحدت ملی اظهار داشت: لازم است تا مسولان با بررسی‌های کار‌شناسی و امنیتی به چنین موضوعاتی ورود و بررسی داشته باشند و در این بین مردم نیز باید هوشیار‌تر از قبل عمل کنند.

یادآور می‌شود اخیراً با هجوم افرادی به محل خانه مشروطیت واقع در شهر جونقان استان چهارمحال بختیاری، آسیب‌هایی به تندیس سردار اسعد بختیاری و میراث فرهنگی این منطقه وارد شد.

علی شمخانی محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر