کد خبر: 373965 A

با حضور رحمانی فضلی و همتای لهستانی‌اش انجام شد؛

ایلنا: وزرای کشور ایران و لهستان توافقنامه همکاری مبارزه با جرائم سازمان یافته امضا کردند.

به گزارش ایلنا، براساس توافقنامه امضا شده میان عبدالرضا رحمانی فضلی و ماریوژ بلاژتاک وزرای کشور ایران و لهستان دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های دو جانبه، اعلام کردند تهران و ورشو در زمینه مبارزه با جرائم تروریستی، قاچاق مواد مخدر و انسان، جعل پول، پولشویی، جرائم رایانه‌ای، قاچاق سلاح و مهمات، قاچاق محصولات فرهنگی و جرائم علیه محیط زیست باهم همکاری خواهند کرد.

بر اساس این توافقنامه همچنین دو کشور ضمن تبادل اطلاعات مربوط به جرائم و اشخاص مجرم در زمینه انتفال تجربیات و تبادل کارشناسان همکاری خواهند کرد.

رحمانی فضلی پس از امضای این توافقنامه با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید از ظرفیت‌های ممکن برای رشد و شکوفایی کشور استفاده کنیم گفت: در ملاقات‌هایی که با بخش خصوصی و دولتی لهستان داشتیم سعی خواهیم کرد در زمینه انتقال فناوری و سرمایه و پیدا کردن بازارها برای تولید به صورت مشترک کار کنیم.

وزیر کشور در ادامه افزود: بخش‌های خصوصی و دولتی لهستان مشتاق همکاری با ایران در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری هستند. با این حال تلاش می‌کنیم استان‌های دو کشور را برای همکاری به هم متصل کنیم تا بخش برون‌گرایی اقتصاد مقاومتی را فعال کنیم.

ماریوژ بلاژتاک وزیر کشور لهستان هم با ابراز خرسندی از اینکه به نمایندگی از دولت کشورش توافقنامه همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان‌یافته را با ایران امضا کرده است گفت: امیدواریم جلسه امروز بستری برای ملاقات‌های آینده باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت همکاری‌های دو کشور زمینه‌های مختلف گسترده است افزود: برای همین منظور باید کارگروه‌های متناسب را تشکیل بدهیم البته امیدواریم توافقنامه امروز در همکاری‌های روبه رشد اقتصادی هم تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه از گفت‌وگو با همتای ایرانی‌اش درباره همکاری‌های منطقه‌ای سخن گفت و تصریح کرد: همکاری‌های استان‌های دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و برای تحقق این امر بسیار امیدواریم.

عبدالرضا رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر