کد خبر: 374046 A

رییس جمهور:

ایلنا: رئیس جمهور، تصریح کرد: مجلس خبرگان، مجلسی است که به مردم، برای شرایط سختی که پیش روی تاریخ ملت ما قرار می گیرد، اطمینان می دهد.

 به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگویی افزود: وظیفه مجلس خبرگان آن است که در روز مبادا، رهبر را در شرایطی که در قانون اساسی آمده است انتخاب و به مردم معرفی کند.

رئیس جمهور گفت: یک بار مجلس خبرگان در آزمونش بسیار موفق بوده است و آن در ۱۴ خرداد بعد از رحلت حضرت امام (ره) بود که توانست هم با سرعت و هم با دقت رهبر شایسته ای را انتخاب کند به گونه‌ای که در ۱۴ خرداد وقتی انتخابات تمام شد، دنیا از سرعت عمل مجلس خبرگان دچار شگفتی شد.

او افزود: امیدواریم سالیان دراز عمر بابرکت رهبر معظم انقلاب پایدار بماند و مجلس خبرگان نیازی نداشته باشد در این زمینه تصمیم بگیرد، اما بسیار مهم است که فقهایی تصمیم‌گیر هستند که منتخب مردم هستند.

رئیس جمهور گفت: در مجلس خبرگان در واقع مردمسالاری دینی به معنای واقعی کلمه تبلور پیدا می‌کند اولاً همه نمایندگان منتخب مردم هستند ثانیاً همه آنها فقهای شایسته‌ای هستند، فقهای شورای نگهبان آنان را تأیید کرده‌اند.

روحانی که با صداوسیما گفت‌وگو می‌کرد، اظهار امیدواری کرد که مجلس خبرگان پنجم در ادای وظایفش و در کمیسیون‌هایی که پیش رو دارد و در فعال کردن کمیسیون‌ها فعال‌تر باشد و مردم هم با استقرار مجلس پنجم خبرگان از آینده‌ خود مطمئن باشند.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر