کد خبر: 374162 A

سرلشکر صفوی:

ایلنا: دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: جنگ به شیوه گذشته از کشور ما دور شده و نگاه دشمن به داخل کشور ما و تغییر در داخل است.

به گزارش ایلنا، سردار سیدیحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در اجتماع دو هزار نفری رزمندگان و فاتحان خرمشهر که به همت سپاه استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: این عملیات چهارمین عملیاتی بود که در ظرف ۹ ماه طرح‌ریزی شد و چهار عملیات دیگر، عملیات شکست حصر آبادان، طریق‌القدس بستان، فتح المبین و الی بیت‌المقدس بودند که منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

او افزود: برخی تصور می‌کنند که ما این عملیات را بدون طرح‌ریزی انجام می‌دادیم درحالی‌که نمی‌دانند ما بعد از شکست حصر آبادان ۱۰ عملیات طرح‌ریزی کردیم عملیاتی با راهبرد، تاکتیک و تفکر برتر همراه با غافلگیری در زمان و زمین.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در تشریح غافلگیری در زمان و زمین گفت: غافلگیری در زمان یعنی ما بعد از یک ماه از شکست حصر آبادان عملیات بیت‌المقدس را انجام دادیم درحالی‌که دشمن فکرمی کرد که ما حداقل به سه ماه زمان برای عملیات بعدی احتیاج داریم و غافلگیری در زمین یعنی صحنه نبرد را ما انتخاب می‌کردیم و آنجایی که دشمن برایش جنگیدن مشکل بود با او می‌جنگیدیم.

او رموز پیروزی در این عملیات را وحدت یگان‌های سپاه، ارتش جهاد و مردم محور بودن جنگ ما دانست و گفت: نه‌تنها بسیج بلکه پشتیبانی جنگ ما هم مردمی بود.

صفوی با ناچیز دانستن قدرت ایمان و معنویت در مقابل مادیات افزود: این چه طور ممکن است رزمنده‌ای بعد از گذشتن از کارون ۲۵ کیلومتر تا خرمشهر پیش برود این بدون توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت اطهار امکان‌پذیر نیست.

او افزود: ما در خرمشهر فقط ۱۰ هزار اسیر گرفتیم و این معنایش این است که دشمن قصد تحویل شهر را نداشت و نمی‌خواست عقب‌نشینی کند.

مشاور مقام معظم رهبری تأکید کرد: هدف از هر جنگی تحمیل اراده به یک کشور است و دشمنان مابعد از ۸ سال جنگ تحمیلی و دو جنگی که در عراق و افغانستان تجربه کردند به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان با جنگ سخت اراده خود رابر ملت ما تحمیل کنند و به دنبال راه‌هایی دیگری هستند.

او در بیان خاطره‌ای از خود در آغاز انقلاب گفت: زمانی در شاهین‌شهر اصفهان ۱۵ هزار آمریکایی زندگی می‌کردند و هنگامی‌که آن‌ها را بیرون می‌کردیم یکی از آن‌ها به من گفت ما به‌زودی برخواهیم گشت.

صفوی با بیان اینکه دشمنان اسلام سناریوهایی را برای تسلیم ما طرح‌ریزی کرده‌اند، گفت: این سناریوها در قالب چهار محور تحریم، قدرت نرم و هوشمند، نفوذ و تغییر اولویت برای کشور هستند.

او افزود: بعد از روی کار آمدن اوباما تحریم‌های کارشناسی شده و حقوقی دقیقی بر کشور ما تحمل شد تحریم سوخت، تحریم بانک مرکزی تحریم، قطعاتی صنعتی که سبب شد سرمایه عظیم کشور ما در کشورهای مختلف دنیا مسدود بماند و این تحریم‌ها هنوز هم ادامه دارد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح دومین محور از طرح دشمن "تحمیل اراده خود" خاطرنشان کرد: قدرت نرم یعنی تاثیرگزاری روی باورها و تفکرات طرف مقابل به‌طوریکه هرچه دشمن می‌خواهد او انجام دهد یعنی تغییر در تفکر مردم و مسئولین در جهت خواست دشمن.

او با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از جمعیت کشور ما زیر ۳۰ سال هستند تصریح کرد: این‌ها نه پیروزی انقلاب نه جنگ و نه درگیری‌های این کشور را دیده‌اند و باید ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس به آنها منتقل شود.

فرمانده پیشین سپاه تأکید کرد: یکی دیگر از ترفندهای دشمن نفوذ است آن‌ها می‌خواهند در دستگاه‌های مختلف نفوذ کنند و می‌خواهند هرچه بیشتر نفوذ خود را به مراکز تصمیم‌ساز افزایش دهد.

صفوی خاطرنشان کرد: جنگ به شیوه گذشته از کشور ما دور شده و نگاه دشمن به داخل کشور ما و تغییر در داخل است و ما باید اقتدار درون‌زا داشته باشیم و تا می‌توانیم در داخل قدرت خود را افزایش دهیم چه از لحاظ اقتصاد و چه از لحاظ فرهنگ و ایمان مردم باید از ظرفیت‌های کشور در داخل استفاده کرد.

سرلشکر رحیم صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر