کد خبر: 375481 A

سفیر کشورمان در الجزایر:

ایلنا: نخست وزیر الجزایر از غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی این کشور بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، چهل و نهمین نمایشگاه بین المللی الجزایر با حضور« عبدالمالک سلال» نخست وزیر و تنی چند از وزرای کابینه از جمله وزرای صنایع و معادن، کشور، بازرگانی، مسکن، امور زیربنایی، اموردینی واوقاف، آموزش و پرورش و ارتباطات الجزایر و سفرای خارجی مقیم ، عصر شنبه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی این کشور گشایش یافت.

در این نمایشگاه ۸۱۰ موسسه و شرکت داخلی و خارجی از جمله ۴۰۵ شرکت خارجی از ۳۳ کشور جهان حضور دارند.

در این مراسم ، نخست وزیر الجزایر ضمن دیدار از برخی غرفه های خارجی ، در غرفه جمهوری اسلامی ایران حاضر و مورد استقبال رضا عامری سفیر کشورمان در الجزایر قرار گرفت.

سلال ضمن گفت‌وگو با سفیر و مسئولان غرفه ایران، بر ضرورت اجرای سریع توافقات دو کشور که در جریان برگزاری کمیسیون عالی مشترک و همچنین دیدار اخیر وزیر صنایع و معادن الجزایر از ایران انجام شد تاکید و لزوم تحقق اراده دو کشور در توسعه مناسبات در کوتاهترین زمان ممکن را خاطرنشان ساخت .

وی با اشاره به توافق طرفین جهت احداث خط تولید خودرو ایرانی (سایپا) در الجزایر ، لزوم سرعت در اجرای آن را مورد تاکید قرار داد.

در این بازدید توانمندی های صنعتی کشورمان در زمینه های مختلف از جمله انبوه سازی مسکن از سوی رضا عامری سفیر کشورمان در الجزایر برای نخست وزیر این کشور تشریح شد و توضیحاتی نیز از سوی نماینده کنسرسیوم ایرانی مهندسی و ساختمان ارائه گردید که مورد توجه نخست وزیر و وزرای همراه وی قرار گرفت.

رضا عامری با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری میان دو کشور در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ به بیش از سه برابر افزایش یافته است گفت: امیدواریم با حل برخی مشکلات مالی که به زودی مرتفع خواهد شد شاهد صدور گسترده خدمات فنی و مهندسی کشورمان به الجزایر نیز باشیم.

در نمایشگاه بین المللی الجزایر که با شعار «سرمایه گذاری، محور اقتصاد تولیدی» برگزار شده و تا ۱۳ خردادماه ادامه خواهد داشت پنج شرکت و نهاد تجاری صنعتی ایران از جمله کنسرسیوم مهندسی و ساختمان که خود متشکل از تعداد زیادی شرکتهای ایرانی است ،حضور دارند.

ایران و الجزایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر