کد خبر: 375579 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران خبر داد؛

ایلنا: مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با گرامی‌داشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) از اجرای ۳۰۱۰ برنامه فرهنگی - تبلیغی همزمان با سالگرد ارتحال ایشان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام نصیر نیک‌نژاد با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره) و با تأکید بر نقش راهبردی ایشان در پیروزی انقلاب، هم چنین تداوم و استمرار آن به دست با کفایت مقام معظم رهبری اظهار کرد: به منظور پاسداشت این ایام،‌۳۰۱۰ ویژه برنامه در سطح استان تهران به اجرا در می‌آید.

بر اساس گزارش اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نیک‌نژاد گفت: مراسم محوری بزرگداشت در ۲۰ اداره تبلیغات اسلامی با حضور گروه‌های هدف، شبکه تبلیغی، مداحان و شعرای آئینی، شورای هیئات مذهبی، مسئولین کانون‌های فرهنگی، تبلیغی، مدیران مراکز و مؤسسات قرآنی برگزار می‌شود که علاوه بر تبیین شخصیت علمی و سیاسی امام راحل به نقش حضرت در پیروزی انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در جهان اشاره خواهد شد.

این مسئول فرهنگی، هم‌چنین به تشکیل ستادهای ارتحال امام در ادارات تبلیغات اسلامی، همکاری و مشارکت همه جانبه با ۲۰ ستاد ارتحال امام در مناطق مختلف تهران و شهرستان‌های استان، سازماندهی و تشکیل ۱۵ ستاد شئون فرهنگی با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی - تبلیغی، ۱۷ نشست هم‌اندیشی شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان به طور مشترک، ساماندهی و اعزام ۲ هزار مبلغ به مراکز اداری، فرهنگی و مذهبی، اجرای مراسم توسط ۱۵۶ روحانی مستقر استان تهران، سامان بخشی ۵۰۰ مسجد، حسینیه و هیئت مذهبی، برپایی ۱۰۰ نمایشگاه عرضه کتاب و اقلام فرهنگی توسط تشکل‌های مردم نهاد اشاره کرد.

نیک‌نژاد، با اشاره به تهیه و توزیع ۵ هزار برگ پوستر، تراکت و بروشور با مشارکت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دستگاه‌های فرهنگی، اظهار کرد: هماهنگی جهت راه اندازی ۴۰ ایستگاه فرهنگی در مسیر راهپیمایان و زائران حرم مطهر توسط تشکل‌های دینی، حمایت از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی - تبلیغی استان تهران، توزیع هزار جلد کتب ره توشه، ارسال ۳ هزار پیام کوتاه به گروه‌های هدف سازمان، فضا سازی و پوشش تبلیغاتی در فضای مجازی ۴ سایت اداره کل تبلیغات اسلامی تهران شامل بیان تهران، موج نور، تحیت و کوثر با درج مقالات، یادداشت، اشعار، تحلیل، بیانات امام و رهبری و آلبوم تصاویر، اجرای مراسم سالگرد ارتحال امام همراه با قرائت زیارت عاشورا در ستاد مرکزی تبلیغات اسلامی تهران و مجتمع کوثر از دیگر اقدامات این اداره کل در سالگرد ارتحال آن یار سفر کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، خاطرنشان کرد: با توجه به تقارن سالگرد ارتحال امام و قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان و لزوم تبیین سیاست‌های این سازمان در ایجاد و تقویت فضای معنوی ضیافت الله، گردهمایی طلایه داران تبلیغ به صورت یک مراسم در اداره کل تبلیغات اسلامی تهران و ۲۰ نشست نیز توسط ادارات تابعه برگزار می‌شود.

اجرای ۱۰۰ ویژه برنامه در مساجد محوری و مؤسسات قرآنی از جمله برنامه‌های این اداره کل در ایام ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی است.

این ویژه برنامه‌ها با هماهنگی و سیاست گذاری سازمان و تشکل‌های مردم نهاد انجام می‌شود و سایر دستگاه‌های اداری، فرهنگی برنامه‌های دیگری نیز تدارک دیده‌اند که به اجرا در خواهد آمد.

سالگرد ارتحال امام(ره)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر