کد خبر: 375821 A

ایلنا: همزمان با سفر رئیس جمهور روحانی به آذربایجان غربی، تعدادی از اعضای هیات دولت به شهرستان های آذربایجان غربی سفر می‌کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی فردا دهم خرداد ماه در بیست و هشتمین سفر استانی خود به استان آذربایجان غربی سفر می کند.

سخنرانی در جمع مردم ارومیه، دیدار با نخبگان، ایثارگران، روحانیون و تجار و بازرگانان این استان از جمله برنامه های رئیس جمهور در سفر به آذربایجان غربی است.

در جریان بیست و هشتمین دور سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید، روز دهم خردادماه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میهمان مردم ماکو و شوط خواهد بود.

همچنین در این سفر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش و هیات همراه از شهرستان چالدران بازدید می کند.

مردم اشنویه و نقده نیز در همین روز پذیرای حجت الاسلام مجید انصاری معاون رئیس جمهوری در امور مجلس خواهد بود.

در سفر روحانی به آذربایجان غربی، حمید چیت چیان وزیر نیرو به شهرستان پلدشت سفر می‌کند.

از دیگر برنامه‌های سفر هیات همراه ریاست جمهور، حضور حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در شهرستان میاندوآب است.

همچنین معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شهرستان سلماس بازدید می‌کند.

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز امور زنان و خانواده نیز به دیدار مردم خوی و چایپاره می‌رود.

در جریان این سفر مردم سردشت و پیرانشهر از حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی استقبال می‌کنند.

حضور سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان‌های تکاب، شاهین دژ و بوکان از دیگر سفرهای اعضای هیات دولت به شهرستان های آذربایجان غربی است.

برگزاری نشست خبری و دیدار با اصحاب رسانه و مطبوعات استان و تشریح نتایج و دستاوردهای سفر توسط رئیس جمهور پایان بخش سفر کاروان تدبیر و امید به استان در روز سه شنبه خواهد بود.

در جریان سفر رئیس جمهور به استان ۳۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی با بیش از ۲۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح می‌شود.

در این سفر، ۵۷ طرح عمرانی با پنج هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۸۴ طرح اقتصادی نیز ۱۵ هزار و ۲۰ میلیارد ریال بهره برداری می شود که این میزان طرح در این شرایط سخت اقتصادی و محدودیت اعتبارات، برای استان رقم خوبی است و در توسعه و ترقی استان تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

سفر روحانی به آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر