کد خبر: 378965 A

در پی رد روادید سناتورهای آمریکا انجام شد؛

ایلنا: در پی رد روادید سناتورهای آمریکا، نمایندگان کنگره آمریکا در تلاش هستند برای تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران قانون تصویب کنند.

به گزارش ایلنا، در پی رد درخواست روادید سه نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا برای سفر به ایران به بهانه رصد اجرای درست برجام، رویترز در گزارشی به تلاش سناتورهای آمریکایی برای جلوگیری از لغو تحریم ها علیه ایران پرداخت.

یکی از سناتورهای آمریکا گفت: در تلاش است قانونی را مبنی بر تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران تصویب کند تا کنگره را قادر  سازد درصورت افزایش فعالیت‌های ایران در حوزه آزمایش‌های موشکی بالستک به سرعت عکس‌العمل نشان دهد.

سناتور بن کاردین دموکرات ارشد عضو کمیته سیاست خارجی سنا در میزگردی ضمن اشاره به اختلاف‌نظرهای موجود بین نمایندگان کنگره اذعان داشت که قانونگذاران هنوز به یک نظر واحد و آرای لازم برای تصویب چنین قانونی دست پیدا نکرده‌اند.

سناتور باب کروکر نماینده جمهوری‌خواه و رییس این کمیته نیز گفته است که در یک همکاری با سناتور کاردین  بر روی یک قانون با محتوای تمدید تحریم‌ها علیه ایران در حال کار هستند و امیدوارند این لایحه بتواند حمایت هر دو حزب را جلب کند.

کاردین از معدود دموکرات‌هایی است که با جمهوری‌خواهان مخالف توافق هسته‌ای در کنگره آمریکا همراه شده بود.

در خلال توافق هسته‌ای، کاردین لایحه‌ای را مبنی بر افزایش نظارت آمریکا بر توافق تقدیم کرد که البته این لایحه هیچ گاه در مجلس سنا به ریاست جمهوری‌خواهان  به رای گذاشته نشد.‌

کاردین به رویترز گفته است او هنوز احساس می‌کند لایحه معتبر است و تنها به اصلاحاتی در خصوص گسترش  تحریم ها علیه ایران احتیاج  دارد، بنابر این با ایجاد یک چارچوب قانونی در صورتی که ایران برنامه موشک بالستیک خود را دنبال کند، به سرعت می توان تحریم‌ها را بازگرداند.

اواخر ماه گذشته تیم کین و کریس مورفی دو سناتور دموکرات که از توافق با ایران حمایت می‌کردند،  لایحه جداگانه‌ای را مبنی بر گسترش تحریم‌های ایران تا زمانی که اوباما بتواند صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تضمین کند به مجلس تقدیم کردند.

به گزارش رویترز همچنین، کلی آیوت، سناتور جمهوری‌خواه به همراه ۱۸ سناتور از این  حزب، لایحه جداگانه‌ای را مبنی بر ادامه قانون تحریم‌ها علیه ایران تا سال ۲۰۳۱  و ایجاد تحریم‌های جدید برای فعالیت‌های ایران در حوزه ساخت موشک بالستیک ارائه کردند.

سناتور میچ مک کنل رهبر اکثریت سنا پیش تر اعلام کرده بود که هر لایحه‌ای مربوط به ایران باید حداقل ۶۷ رای داشته باشد تا بتوان از این طریق، حق وتو رئیس جمهور را نادیده گرفت.

رد روادید سه سناتور آمریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر