کد خبر: 380173 A

لاهوتی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم با اشاره به تشکیل فراکسیون سوم در مجلس، اعلام کرد: هیچ توافقی برای حضور در فراکسیون ولایت وجود نداشت و تنها درخصوص ریاست آقای لاریجانی توافق شده‌بود.

مهرداد لاهوتی بائوج در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با تاکید بر تشکیل فراکسیون سوم در مجلس دهم، اعلام کرد: اقدام‌های مهم و موثری در جلسه‌هایی که در این خصوص برگزار شده، انجام گرفته و تنها بحث مربوط به انتخاب هیات‌رئیسه باقی مانده که باید دراین خصوص تصمیم‌گیری شود.

تشکیل هیات‌موسس فراکسیون مستقلان

او گفت: هیات موسس فراکسیون مستقلان تشکیل شده‌است و نسخه اولیه اساسنامه فراکسیون مستقلان به‌عنوان فراکسیون سوم مجلس تهیه شده‌ و به‌زودی در راستای تصویب نهایی این اساسنامه اقدام می‌کنیم.

تصویب اساسنامه و انتخاب هیات‌رئیسه فراکسیون هفته‌آینده انجام می‌شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم خاطرنشان کرد: علاوه بر تهیه نسخه اولیه اساسنامه، تنها انتخاب اعضای هیات‌رئیسه باقی مانده که انشاءالله هفته آینده، هم اساسنامه به تصویب نهایی خواهد رسید و هم انتخابات هیات‌رئیسه برگزار می‌شود و پس از انتخاب هیات‌رئیسه، رسماً اعلام موجودیت خواهیم کرد.

هیچ توافقی برای حضور در فراکسیون ولایت نداشتیم

لاهوتی همچنین در پاسخ به این سوال که درصورت تشکیل فراکسیون مستقلان، تکلیف توافق نمایندگانی که پیش از این قرار بود در فراکسیون ولایت عضویت داشته‌باشد، چگونه خواهد بود، گفت: هیچ توافقی انجام نشده و ما تنها در جلسه‌ای برای انتخاب رئیس مجلس شرکت کردیم و همگی روی موضوع انتخاب آقای لاریجانی به‌عنوان رئیس مجلس دهم اتفاق‌نظر داشتیم و هم‌اکنون نیز این انتخاب صورت گرفته و در شرایط کنونی، هر فراکسیونی که بتواند تاثیرگذاری بیشتری داشته‌باشد، باید فعالیت کند.

این نماینده مجلس دهم یادآور شد: شخصیت این گروه از نمایندگانی که قرار است به فراکسیون سوم بپیوندند، شخصیت‌هایی مستقل است که در میان این افراد، علاوه بر اصولگرایان، حتی برخی از اصلاح‌طلبان نیز حضور دارند.

با تشکیل فراکسیون مستقلان، نسبت به «ولایت» در اکثریت خواهیم بود

او با تاکید بر این‌که مجلس دهم با سه فراکسیون به کار خود ادامه خواهد داد، گفت: باتوجه به این‌ شخصیت مستقل این دسته از نمایندگان، طبیعتاً قصد دارند فراکسیونی مستقل از دیگر فراکسیون‌ها تشکیل دهند و فکر می‌کنم این فراکسیون سوم، فراکسیونی تاثیرگذار باشد که بیش از ۱۰۰ نفر نیز به‌عضویت آن درخواهند آمد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم تصریح کرد: با تشکیل فراکسیون مستقلان، قطعاً این فراکسیون نسبت به فراکسیون ولایت درخصوص تعداد اعضا در اکثریت خواهد بود.

لاهوتی در پایان و در واکنش به احتمال حضور لاریجانی در فراکسیون سوم، گفت: تصمیم‌گیری در این مسئله به خود ایشان مربوط است و من صرفاً نظر شخصی‌ام را مطرح می‌کند و معتقدم آقای لاریجانی، جایگاهی پدرانه در مجلس دارند که بر این اساس، باید به فعالیت‌های هر سه فراکسیون توجه داشته‌باشد.

مهرداد لاهوتی فراکسیون ولایت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر