کد خبر: 381192 A

امیر سیاری:

ایلنا: فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه آمادگی دارای دو شاخه آمادگی نظامی و معنوی است، اظهار کرد: چون آمادگی نظامی و معنوی داریم، شکست ناپذیریم و دشمن از ما می­‌هراسد.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در محفل انس با قرآن کریم  که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) منطقه دوم دریایی ولایت(جاسک) برگزار شد، با بیان این که «دشمن با تمام توان در پی تهاجم و شبیخون فرهنگی است و در پی این است که سبک زندگی ما را تغییر دهد و می‌خواهد زندگی ما از فرهنگ قرآنی و هویتی خالی شود»، اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، باید در قرآن تدبر و دل‌ها را با معارف قرآنی آشنا کرد؛ چراکه رمضان ماه خودسازی است و با خودسازی و عمل به قرآن می‌توانیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستیم.

فرمانده نیروی دریایی با تأکید بر این که بحث مدیریت نگاه به آینده است، گفت: آینده‌نگری و آینده‌سازی یک رشته و تخصص است و فرماندهان باید برای آینده چندین راه کار در نظر بگیرند؛ زیرا ممکن است چندین اتفاق همزمان به وجود آید؛ باید دشمن‌شناس باشیم تا راه‌های مقابله با آن را بدانیم و هر قدر باورها، روحیات، تجهیزات، محیط جغرافیایی و ... دشمن را بشناسیم راه مقابله کارشناسی‌تر خواهد بود.

وی در ادامه تهدیدات دشمن را به دو دسته تهدید سخت و تهدید نرم تقسیم‌بندی و خاطر نشان کرد: تهدید سخت به دلیل هزینه زیاد کمتر انجام می­‌شود با این وجود اجرای رزمایش بدان معنی است که ما ابزار موجود در مقابله با تهدیدات سخت را داریم، اما مقابله کردن با تهدید نرم نیز یکی از وظایف مهم امروز ماست؛ باید آمادگی همه جانبه خود را بالا برده تا دچار غافلگیری نشویم.

سیاری با تشریح جنبه­‌های آشکار و پنهان آموزش در نیروهای مسلح اظهار کرد: آموزش آشکار همان آموزش روزانه نیروهای مسلح است و آموزش پنهان مربوط به شخصیت فرمانده و آموزش دهنده است و در تمرین‌های نظامی باید آن‌قدر تمرین داشته باشیم تا بتوانیم در شرایط سخت و اضطراری انجام وظیفه کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: آمادگی دو شاخه دارد،آمادگی نظامی و آمادگی معنوی. وجود نیروی دریایی در سواحل مکران، بازدارندگی و آمادگی به شمار می­‌آید و حضور رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد و سینه سپر کردن در برابر گلوله دشمن از اعتقادات و باور قلبی ما به خداوند و اهل بیت نشأت گرفته است؛ پس چون آمادگی نظامی و معنوی داریم شکست ناپذیریم و دشمن از ما می­‌هراسد. فرماندهان و جوانان نیروی دریایی نیز می‌توانند با مراقبت و خودسازی، تدبر در آیات قرآن و بهره­‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری بر بصیرت و معنویت خود بیفزایند.

حبیب الله سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر