کد خبر: 381279 A

رئیس شورای آموزش عالی ترکیه در دیدار با سفیر کشورمان:

ایلنا: سفیر ایران در ترکیه بنا به دعوت رئیس شورای آموزش عالی ترکیه در مراسم جشن گرامیداشت مقام دانشجویان نخبه و ضیافت افطار که با حضور سفرای پاکستان، افغانستان و ترکمنستان در محل این شورا بر گزار شد، شرکت کرد.

به گزارش ایلنا، در حاشیه این مراسم سفیر ایران به طور جداگانه با آقای پرفسور سراج دیدار و در مورد روند رو به توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی میان دو کشور گفتگو و تبادل نظر به عمل کرد.

طاهریان با اشاره به ظرفیت‌های وسیع و درخور توجه علمی، آموزشی و تحقیقاتی ایران و ترکیه تاکید کرد: همکاری میان دانشگاه‌ها ، پارک های علمی و فناوری و موسسه‌های علمی تحقیقاتی ما آینده روشنی را برای توسعه و پیشرفت علمی دو کشور در عرصه‌های مختلف فراهم خواهد کرد.

او افزود موسسه‌های علمی ایران آماده مشارکت و همکاری همه‌جانبه با موسسه‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی ترکیه برای اجرای کلیه پروژه‌های مشترک علمی، آموزشی و فناوری است.

پرفسور یکتا سراج هم در این دیدار با اشاره به سفر اخیر محمد فرهادی وزیر علوم ایران به ترکیه گفت: در این سفر توافق‌های خوب و جامعی در جهت گسترش مناسبات علمی، آموزشی و پژوهشی خصوصا در حوزه مراکز علمی، تحقیقاتی و پارک‌های علمی فناوری میان دو کشور انجام گرفت که بر این اساس ما به آینده روشن همکاری‌های علمی میان ایران و ترکیه امیدواریم.

او افزود: کار مشترک میان مراکز علمی و دانشمندان و دانش‌پژوهان دو کشور و اجرای پروژه‌های مشترک علمی فناوری نیازمند خواست واراده دوجانبه است. امیدواریم اراده موجود باعث شود آنچه که روی کاغذ میان ما نوشته شده، هر چه سریعتر جامع عمل به خود گیرد. در این مسیر قطعا پیگیری ،تماس و مراوده دائمی سطوح عالی هیات‌های علمی دو کشور امکان رسیدن به اهداف مان را مهیا و سهل‌الوصول خواهد کرد.

در پایان این مراسم به جمعی از دانشجویان نخبه ایرانی و خارجی، جوایزی از سوی رئیس شورای آموزش عالی ترکیه  اعطا شد.

ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر