کد خبر: 381888 A

مصری به ایلنا خبر داد؛

ایلنا: نماینده مجلس شواری اسلامی گفت: گزارش‌ها حکایت از آن دارد که اعتبارات طرح تحول سلامت در جای دیگری هزینه شده است.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت اظهار داشت: این تحقیق و  تفحص برای این است که ببینیم؛ آیا منابع طرح تحول به درستی تخصیص یافته یا خیر و چقدر به اهداف خود نزدیک شده یا انحراف از معیار داشته است.

وی ادامه داد: ما در قانون اولویت را به بهداشت و درمان داده‌ایم و گزارشاتی که می‌رسد؛ حاکی از این است که بیشتر اعتباراتی که مجلس به طرح تحول اختصاص داده، صرف ساخت‌وساز و خرید تجهیزات شده است، اما ما چون آمار و عددی در اختیار نداریم، این تحقیق و تفحص را در دستور کار قرار داده ایم تا ببینیم؛ چقدر از هزینه‌ها صرف اهداف طرح شده و یا چه اندازه انحراف از معیار صورت گرفته است.

مصری ادامه داد: در خصوص هزینه‌کرد منابع طرح تحول پیش داوری نمی‌کنیم و به دنبال این نیستیم که به این برسیم که منابع درست مصرف نشده، چه بسا تحقیق و تفحص مشخص کند، کار خوب انجام گرفته است، اما چون هیچ گزارش و آماری در این سه ساله از طرف دولت به ما نرسیده، هیچ راهکاری به غیر از تحقیق و تفحص برای مجلس باقی نمانده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص پرداخت‌‌‌های صد میلیونی در وزارت بهداشت گفت: در تحقیق و تفحص به این موضوع رسیدگی و اسناد موجود در این زمینه بررسی خواهد شد.  

او افزود: تحقیق و تفحص اطلاعات ما را در حوزه عمل بررسی می‌کند و با دفاتر وزارتخانه مربوطه تطبیق می‌دهد و اگر درست باشد؛ در صحن مجلس نیر خوانده می شود.  

این نماینده مجلس دهم در پایان در خصوص طرح تحول سلامت اظهار کرد: اساس طرح تحول سلامت نظام ارجاع و پزشک خانواده بود و اصلی‌ترین هدف همین اقداماتی بود که باید صورت می گرفت، ولی متاسفانه ما به همه چیز رسیدیم به غیر از سیستم ارجاع و در حال حاضر فقط داریم، هزینه می‌کنیم و این مساله کاملا محسوس است.

طرح تحول سلامت تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت پرداخت های ملیاردی پرداخت های میلیاردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر