کد خبر: 381956 A

رییس جمهور روسیه:

ایلنا: ولادیمیر پوتین با بیان اینکه آمریکایی ها در زمان ساخت سیستم دفاع موشکیشان در رومانی مارا با بهانه تهدید هسته ای ایران فریب دادند گفت: ایران تهدید هسته ای نیست

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در دیدار با مدیران اجرایی رسانه‌های جهان در حاشیه نشست بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ گفت: سیستم دفاع موشکی آمریکا که در اروپا مستقر است، پتانسیل تبدیل شدن به یک سیستم تهاجمی را دارد و این ممکن است تهدیدی علیه روسیه محسوب شود. 

او با بیان اینکه هیچ تهدید موشکی یا هسته‌ای از سوی ایران برای اروپا وجود ندارد، گفت: با این حال این سیستم دفاعی در اروپا تاسیس شده است و نشان می‌دهد ما همواره حق داشتیم زمانی که می‌گفتیم آمریکایی‌ها هنگام ساخت سیستم دفاعی موشکی در اروپا به بهانه تهدید هسته‌ای ایران ما را فریب دادند. 

ولادیمیر پوتین تاکید کرد که آمریکایی‌ها یک بار دیگر ما را فریب دادند و گفت: ما می‌دانیم آمریکایی‌ها چه زمانی به موشک دست پیدا خواهند کرد. باید بگوییم این موشک‌ها بردی بیشتر از ۵۰۰ کیلومتر خواهد داشت. ما همچنین دقیقا می‌دانیم آن‌ها چه زمانی به پتانسیل‌های هسته‌ای مارا تهدید خواهند کرد. ما برنامه سال‌های آینده‌مان را می‌دانیم و آنها هم می‌دانند که ما می‌دانیم. 

پوتین با بیان اینکه سیستم دفاع موشکی آمریکا در رومانی ساخته شده این سوال را مطرح کرد که: آمریکایی‌ها دائما چه می‌گفتند؟ اینکه آنها احتیاج دارند از خودشان در برابر تهدید هسته‌ای ایران دفاع کنند. حال تهدید هسته‌ای ایران کجاست؟ هیچ تهدیدی از سوی ایران وجود ندارد.

ایران و روسیه ولادیمیر پوتین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر