کد خبر: 381981 A

بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح؛

ایلنا: در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح که به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران منتشر شد آمده است: یاد شهید چمران برای آحاد ملت ایران به‌ ویژه نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب الهام‌بخش و راهنما است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، این ستاد با صدور بیانیه‌ای ۳۱ خردادماه، سی و پنجمین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران را گرامی داشت.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشته ۳۵ سال از شهادت دکتر مصطفی چمران، هنوز یاد و خاطره آن شهید ارجمند برای آحاد ملت ایران به‌ویژه نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب اسلامی، الهام‌بخش و راهنمای آنان در عرصه‌های دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی و ملی با توکل به خدا و معنویت است.

این بیانیه می‌افزاید: کارنامه شهید نشان می‌‌دهد زمان‌شناسی، نیاز‌شناسی و تلاش برای شناخت تکلیف و نقش‌پذیری‌های مفید و مؤثر در پاسخ به دغدغه‌های جامعه اسلامی ازجمله ویژگی‌های بارز وی بود؛ به‌گونه‌ای که در این راستا حتی هجرت و جهاد در سایر بلاد اسلامی، در مصر، فلسطین و لبنان را نیز در دستور اقدام و عمل قرار داد.

در ادامه این بیانیه با اشاره به مجاهدت‌ها و مبارزات سیاسی شهید چمران علیه استبداد و استعمار و مصاف خستگی‌ناپذیر و شجاعانه علیه نظام طاغوتی پهلوی و نقش‌آفرینی در جبهه‌های مقاومت ضد صهیونیستی آورده است: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد این مجاهد نستوه و مبارز انقلابی پس از قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ با هجرت از وطن چگونه به تعلیم و‌ آماده‌سازی انقلابیون مسلمان ایران در سرزمین لبنان و نیز کمک به مبارزان فلسطینی برای مقابله با رژیم صهیونیستی همت گمارد.

این بیانیه خاطرنشان کرده است: چمران قهرمان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری زنجیره‌ توطئه‌ها و فتنه‌های ضدانقلاب، ‌ آشوب‌گران و تجزیه‌طلبان در استان‌های مرزی و به‌ویژه در کردستان و سپس جنگ تحمیلی رژیم بعثی ـ صهیونیستی صدام علیه جمهوری اسلامی، در برابر دشمنان ملت ایران قد علم کرد و در کنار سایر فرماندهان و نیروهای مسلح کشور افتخارات بزرگی را رقم زد.

این بیانیه قابلیت‌ها و توانمندی‌های علمی و دفاعی شهید چمران و نیز ظرفیت‌های مدیریتی و فرماندهی آن شهید بزرگوار را مثال‌زدنی توصیف و تصریح کرده است: شهید چمران با هوش بالای خود توانسته بود مدارج علمی را سپری کند و در سمت نخستین وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز زمینه‌های تشکیل سازمانی توانمند، مقتدر و بالنده برای پشتیبانی نیروهای مسلح و تقویت بنیه دفاعی کشور را فراهم سازد.

این بیانیه در پایان با تعظیم به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و تکریم یاد و خاطره همیشه زنده دکتر مصطفی چمران و تأکید بر تأسی آحاد نیروهای مسلح کشور به آموزه‌ها و مواریث آن فرمانده خردمند و انقلابی تأکید کرده است: شهید چمران با روح وارسته و شخصیت نافذ معنوی و انقلابی خود با فهم عمیق از زوایای دشمنی جبهه استکبارهای انقلاب و نظام و همواره با تبعیت از ولی‌فقیه سلحشورانه به دفاع از هویت ملی و ارزش‌های دینی و انقلابی پرداخت.

شهید مصطفی چمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر