کد خبر: 382120 A

ایلنا: مراسم پر فیض دعا و نیایش و احیاء لیالی قدر و سوگواری شهادت مظلومانه مولای متقیان امیر مومنان علی ابن ابیطالب علیه السلام در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزاری می شود.

به گزارش ایلنا، آستان مقدس امام خمینی در اطلاعیه‌ای با اعلام برنامه مراسم‌های شب‌های قدر در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی، از عموم مردم برای شرکت در این مراسم‌ها دعوت کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی: اگر سر «لیله القدر» و سر «نزول ملائکه» در شب‌های قدر که آلان هم برای ولی الله اعظم حضرت صاحب سلام الله علیه این معنا امتداد دارد- سر این‌ها را ما بدانیم، همه مشکلات ما آسان می‌شود. (صحیفه امام، جلد۱۹، صفحه ۲۸۵)

مراسم پر فیض دعا و نیایش و احیاء لیالی متبرکه قدر و سوگواری شهادت مظلومانه بزرگ مرد تاریخ عدالت، ایثار و خلوص حضرت مولای متقیان امیر مومنان علی ابن ابیطالب علیه السلام امسال در کنار حرم نورانی و با شکوه سلاله پاک او حضرت امام خمینی با شکوه و عظمت خاص برگزار می‌شود.

حضور آگاهانه و عارفانه پیروان مکتب جاودانه تشیع در این مراسم علاوه بر بهره گیری از بهترین مراسم احیاء و عزاداری تاکیدی است بر استقرار و احترام به نام و نشان و مکتب سیاسی امام بزرگوار و نیز پاسداشت شهدای مظلوم هفتم تیر.

بدینوسیله برنامه مراسم ویژه شب‌های قدر به اطلاع عموم می‌رسد:

شروع مراسم ساعت ۲۲: ۳۰ پایان ساعت ۲ بامداد

شب نوزدهم رمضان ۴ تیر: مراسم عزاداری و دعای جوشن کبیر توسط مداحان اهل بیت (ع) آقایان خلف‌زاده و جعفری و مراسم احیاء توسط حجت الاسلام و المسلمین آقای سید ابراهیم هاشمیان.

شب بیست و یکم رمضان ۶ تیر: مراسم عزاداری و دعای جوشن کبیر توسط مداحان اهل بیت (ع) آقایان اصفهانی و بختیاری و مراسم احیاء توسط حجت الاسلام و المسلمین آقای ناطق نوری.

شب بیست و سوم رمضان ۸ تیر: دعای ابوحمزه ثمالی و مراسم احیاء توسط مداح اهل بیت (ع) آقای منصوری.

در ضمن مترو و اتوبوسرانی تهران نیز برنامه وسیعی برای رفت و برگشت زائران عزیز تدارک دیده‌اند.

ویژه برنامه‌های شب‌های قدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر