کد خبر: 382659 A

سفیر ایران در آلمان:

ایلنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان گفت: بدهی ایران به شرکت بیمه «هرمس» پرداخت شد.

به گزارش ایلنا، علی ماجدی سفیر کشورمان در آلمان در گفت‌وگویی گفت: مذاکرات با بیمه هرمس به کمک بانک مرکزی و سایر دستگاه‌ها تقریبا از ۹ ماه پیش آغاز شد. در مذاکراتی که روز جمعه هفته گذشته با حضور نماینده بانک مرکزی که در برلین حضور دارد، انجام شد موضوع بیمه صادراتی هرمس به طور کامل حل شد و از اول تیر ماه این شرکت آماده خواهد بود تا برای پروژه‌های ایران پوشش بیمه‌ای صادر کند.

وی با بیان این‌که «با ورود بیمه هرمس که پروژه‌ها و کالاهای صادراتی به ایران را پوشش می‌دهد بانک‌های بزرگ تشویق خواهند شد که فعالیت‌ها و ایجاد تسهیلات برای پروژه‌های ایران را به حالت عادی درآید» تصریح کرد: انتظار می‌رود تا آخر هفته جاری در نشست کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) درجه ریسک سرمایه‌گذاری که برای ایران مدت‌ها روی ۷ بود به ۵ کاهش پیدا کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماجدی افزود: با همکاری وزارت‌خانه‌های ذی‌ربط در ایران، انتظار خواهیم داشت تا پایان سال میلادی بتوانیم از پوشش بیمه هرمس استفاده کنیم و حدقل ۲ یا ۳ پروژه را تحت پوشش آن قرار دهیم.

سفیر ایران درباره نحوه و میزان پرداخت بدهی‌های ایران به بیمه هرمس گفت: تقریبا اکثر بدهی‌ها پرداخت شد و هم‌چنین توافق کردیم تا بخش کمی از این بدهی که مربوط به کشتیرانی است به صورت اقساط پرداخت شود.

علی ماجدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر