کد خبر: 382700 A

معیدفر در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: یک جامعه‌شناس معتقد است: حقوق‌های ده‌ها میلیونی برخی مدیران به بى‌مسئولیتى اجتماعى در جامعه منجر می‌شود.

سعید معیدفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد فیش‌هاى حقوقى ده‌ها میلیونی برخى مدیران که در رسانه‌ها منتشر شده است، اظهار داشت: وقتی دائم خبرهای منفی می‌شنوید و همواره صحبت از اینگونه مسائل در جامعه است، افکار عمومی نسبت به همه چیز بدبین خواهد شد و بی‌اعتمادی در جامعه رواج پیدا می‌کند.

این جامعه‌شناس تصریح کرد: شاهدیم سرمایه اجتماعی در جامعه ما افت پیدا کرده است که یکی از دلایل آن همین فضاهای منفی ایجاد شده است.

معیدفر با تایید این مسئله که انتشار چنین فیش‌های حقوقی سبب ایجاد احساس بی‌عدالتی و ناامیدی برای تلاش بیشتر در جامعه می‌شود و کارکردی ضد توسعه دارد، گفت: فضای کشور فضایی همراه با بی‌انگیزگی و بی‌حسی شده است که این مساله هم ناشی از اقدامات نابخردانه‌ای است که مدیریت کشور به‌ویژه در دولت نهم و دهم داشته و هم ناشی از انعکاس این انحرافات در جامعه است.

او با بیان اینکه اراده‌ای برای حل مسئله انتشار فیش‌های حقوقی نمی‌بینم، اظهار کرد: متاسفانه شاهد گریز مردم از مسئولیت اجتماعیشان به دلیل فضای منفی ایجاد شده در کشور به خاطر انتشار مسائلی همچون فیش‌های حقوقی ده‌ها میلیونی هستیم.

معیدفر توضیح داد: چرا با وجود آنکه بسیاری از مسائل مشخص شده است، اتفاقی صورت نمی‌گیرد؟ چرا هر روز باید آسیب‌های اجتماعی چه از نظر کیفی و چه کمی افزایش پیدا کند؟ چرا باید فساد در جامعه ما هر روز گسترش داشته باشد؟ بخشی از این مسائل به خاطر احساس بی‌مسئولیتی است که مردم پیدا کرده‌اند و البته ناگزیر از این موضوع بودند.

او در ادامه افزود: البته منتشر کردن تصویر این فیش‌های حقوقی، به نظر من نوعی توطئه علیه دولت است، زیرا فسادهایی که در دولت قبل وجود داشت؛ آنقدر وحشتناک بود که قابل قیاس با این فیش‌ها نیست.

معیدفر ادامه داد: بنابراین نیرویی که می‌خواهد دولت را از کار بیاندازد، این مسئله را رسانه‌ای کرده است، البته من نمی‌‌گویم؛ نباید به این موضوع پرداخت زیرا این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخودار است که برای حل آن باید اراده‌ای جدی وجود داشته باشد.

فيش هاى حقوقى مديران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر