کد خبر: 382808 A

ظهر امروز انجام شد؛

ایلنا: سفیر بلاروس با وزیر خارجه کشورمان دیدار خداحافظی پایان مأموریت خود را انجام داد و در مورد چگونگی گسترش مناسبات دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار ویکتور ریباک با اشاره به نقش سازنده سفیر بلاروس در گسترش مناسبات دوجانبه ابراز امیدواری کرد که شناخت و دوستی‌های سفیر بلاروس در پایان مأموریت بتواند در مینسک، زمینه‌های گسترش مناسبات دو کشور را بطور مستمر تحقق بخشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین رویکرد بلاروس در دوره تحریم‌ها خاطرنشان ساخت: رویکرد و سوابق بلاروس در دوره تحریم‌ها، نسبت به جمهوری اسلامی ایران همواره صادقانه و سازنده بوده است و ما این رفتار را در راهبردهای مناسبات دو کشور ملحوظ می‌داریم.

ریباک سفیر بلاروس با تشریح نتائج توافق هسته‌ای ایران با قدرتهای بزرگ، این موفقیت را به وزیر امور خارجه کشورمان تبریک گفت.

ویکتور ریباک سفیر بلاروس در پایان مأموریت خویش با ابراز خرسندی خود از اینکه مقطع مأموریت‌اش با دوره دولت یازدهم دولت تدبیر و امید همزمان گردید، خاطرنشان ساخت: ما مراودات کنسولی دو کشور و رفت و آمد‌ها را بین دو کشور را راه اندازی کرده‌ایم و با برگزاری سیزده کمیسیون اقتصادی بین دو کشور زمینه‌های همکاریهای دوجانبه را بطور گسترده‌ای افزایش داده و سفر وزیر صنایع بلاروس به ایران و وزیر علوم و تحقیقات فن آوری جمهوری اسلامی ایران به بلاروس در آینده می‌تواند مراودات فیمابین را هر چه بیشتر تعمیق بخشد.

ایران و بلاروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر