کد خبر: 386294 A

استاندارفارس:

ایلنا: استاندار فارس گفت: مثلث رسانه، فرهنگ و هنر یک مرکز ثقل است که می‌تواند ارائه دهنده راه علاج برای حل مشکلات دیگر حوزه‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید محمدعلی افشانی شامگاه جمعه ۱۱ تیر در ضیافت افطار اهالی هنر، فرهنگ و رسانه، آزادی و امنیت را عاملی برای رونق فعالیت درحوزه فرهنگ، هنر و رسانه دانست و افزود: هنر خود بخشی اقتصادی است که اگر هنرمند در آن حرفی برای گفتن داشته باشد مشتری آن هم وجود دارد.

وی لازمه بروز این اتفاق را وجود فضایی مناسب برای آفرینندگان آن تولیدات فرهنگی و هنری دانست.

افشانی گفت: من در اینجا انتظار به چالش کشیده شدن داشتم، نویسندگان باید دست از ملاحظه کاری بردارند، انتظار داشتم به نقد کشیده شوم ولی متاسفانه نقد مسئولان در جهان سوم معصیت شمرده می‌شود.

وی با اشاره به نقد‌های مطرح شده توسط نماینده اصحاب رسانه در این جلسه، درباره سیستم اطلاع رسانی دولت در استان گفت: زمانی اشکالات برطرف می‌شود که نقد شویم، در هر جامعه‌ای اگر نقد باشد آنجامعه رو به پیشرفت است و راه توسعه راطی می‌کند.

استاندار فارس با استقبال از باز شدن فضای نقد در جامعه گفت: رابطه مستقیمی بین تولید فساد و نبود آزادی وجود دارد.

افشانی افزود: به اعتقاد من هر جا که آزادی باشد فساد رخت بر می‌بندد و متقابلا هر جاکه آزادی نباشد فساد اشاعه پیدا می‌کند.

نماینده دولت تدبیر و امید در استان فارس فرهنگ را هویت هر ملتی دانست و گفت: همه ملت‌ها با فرهنگشان شناخته می‌شوند، فرهنگ در جامعه اساس توسعه پایدار است.

افشانی با بیان اینکه مهم‌ترین کار کرد فرهنگ این است که موجب شود در جامعه قانون و وفای به عهد حاکم شود افزود: در هر جامعه‌ای که فرهنگ حاکم باشد ثروت تولید می‌شود.

وی هنرمدان و اهالی رسانه را انسان‌هایی خلاق و آگاهی بخش معرفی کرد و گفت: هر جامعه‌ای این دو را با هم داشته باشد، سیاست‌مداران و قدرت‌مندان آن جامعه تحت تاثیر آنان قرار می‌گیرند.

استاندار فارس با اشاره به اولین نشست مشترک خود با مدیران رسانه ملی در استان فارس گفت: در این نشست تنها توصیه‌ای که به این دوستان داشتم این بود که برای تولید شادی درجامعه تلاش کنند.

افشانی افزود: امروز نیاز است که به نفرت، عصبانیت و خشونت در جامعه خاتمه داده شود و این اتفاق تنها با تولید شادی در جامعه محقق می‌شود.

وی ضمن توصیه به صاحبان قلم برای پرداختن به مشکلات کشور گفت: امروزه در کشور روزانه میلیارد‌ها خبر و اطلاعات مبادله می‌شود و سرعت در مبادله مبنا است.

استاندار فارس با بیان اینکه در عصر کشاورزی زور بازوی قدرت بود، در عصر صنعت پول حرف اول را می‌زد و در عصر امروز اطلاعات و رسانه قدرت است افزود: هنرمند و رسانه باید بداند که تغییرات در جامعه و حرکت به سمت توسعه کار اوست.

وی سخن گفتن با زبان تملق را آفت کار در عرصه هنر و فرهنگ دانست و گفت: اشکال امروز برخی هنرمندان و نویسندگان این است که با زبان تملق صحبت می‌کند، در حالی که کار هنرمند و نویسندگان این است که به موقع چراغ را روشن کنند.

محمد علی افشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر